בחסות המהומה: נדחתה ההצבעה על חוק הגיור

ראש הממשלה הודיע היום על ביטול ההצבעה על חוק הגיור בוועדת החוקה של הכנסת.

כפי שפירסמנו בשבוע שעבר, ועדת החוקה של הכנסת זימנה את חברי הועדה לדיון ביום שני הקרוב, לצורך הצבעה על הרוויזיה בחוק הגיור שתאשר את העברתו להצבעה בקריאה שניה ושלישית במליאת הכנסת. כזכור, חוק הגיור שיזם ח"כ אלעזר שטרן (התנועה), הוביל בסוף מושב החורף לאיומים במשבר קואליציוני מצד חברי 'הבית היהודי' שהתנגדו בתוקף לחוק ודרשו שינויים מרחיקי לכת בפרטי החוק.

חישוב קולות הועדה מעלה כי החוק צפוי לעבור למרות התנגדות הבית היהודי, זאת בשל תמיכת חברי מפלגת העבודה בחוק. ל'קוקר' נודע כי נעשו נסיונות רבים להגיע להסכמה עם חברי הבית היהודי סביב תמיכה בחוק, אולם הניסיונות נכשלו לאור ההתנגדות הנחרצת של רבני המפלגה להצעת החוק. יצוין, כי גם הרב חיים דרוקמן היה מעורב במגעים.

כזכור, ביום חמישי חשפנו ב'פרלמנטרי' את קו המרד שהוביל ח"כ אלעזר שטרן זאת לאחר שלא קודם החוק. שטרן נעדר השבוע במחאה על עיכוב החוק מההצבעה על הצעת האי אמון בממשלה ביום שני שהתקיימה ביום שני.

בתחילה היה נראה כי הלחץ של שטרן עבד, וראשי הקואליציה החוששים מהחרפת המשבר עם התנועה (שגם ככה גוברים בה הקולות הקוראים לעזוב את הממשלה) הזדרזו לקדם את החוק. אולם, כאמור, ראש הממשלה החליט ברגע האחרון לדחות את הדיון הנפיץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.