בחשאי: כך הבריחו נשות הכותל את הס"ת

עשרות נשים רפורמיות הגיעו היום לתפילת ראש חודש אלול וקראו בספר התורה לאחר שקודם לכן הצליחו להבריח אותו בחשאי לרחבת הכותל המערבי.

ושוב מהומות:  עשרות נשים רפורמיות הגיעו היום לתפילת ראש חודש אלול  קראו בספר התורה לאחר שקודם לכן הצליחו להבריח אותו בחשאי לרחבת הכותל המערבי.

לפנות בוקר החלה המהומה, כששוטר ניגש ללזלי זקס, מנכ"לית נשות הכותל, והחל לחפש אחר התיק בו היה הס"ת. לאחר שהציגו בפניו את ספר התורה שהיה בתיק, הוא ביקש  להוציאו מחוץ לכותל. נשות הכותל סירבו וטענו כי הדבר נוגד את פס"ד סובל משנת 2013, הקובע שתפילת נשות הכותל כדרכן מותרת והינה חלק ממנהג המקום.

נשות הכותל שוחחו עם מפקד מרחב דוד במשטרה, אבי ביטון,  וביקשו ממנו שיאפשר להם להתפלל עם הספר תורה, הנשים  קיבלו אישור להישאר בכותל יחד עם ספר התורה.

בבוקר, מנעו המאבטחים מנשות הכותל להכניס את השופרות שהביאו עמן , השוטרים אמרו לנשים כי קיים איסור להכניס שופרות אולם לאחר שתקיעות שופר נשמעו בעזרת הגברים נאלצו השוטרים לאפשר לנשות הכותל להיכנס עם השופרות.

ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל אמרה כי "הרעיון שמאות ספרי תורה מונחים בארון הקודש, הנמצא במרחק נגיעה מעזרת הנשים, בעוד שאנחנו נאלצות להגיע לכותל ערב קודם, רק כדי להכניס בחשאי ספר תורה – הוא פסיכי. למשטרת ישראל יש דברים יותר חשובים לעשות, והם ממש לא קשורים להסדרי תפילה.

"מדובר באפליה בוטה וצורמת, במיוחד בראש חודש אלול, החודש בו ירד משה בשנית עם לוחות הברית כדי להעניק לעם ישראל, גברים ונשים, את התורה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה זילזול בכבוד ספר התורה לעלות כזו תמונה!
    אנא הסירו את התמונה!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב