בטקס מצומצם ועם שוטרים סמויים: המחבל נשאת מלחם נקבר הלילה

המחבל שביצע את הפיגוע בת"א הובא לקבורה בעירו 5 ימים לאחר שחוסל. בהלויה השתתפו כמה עשרות מתושבי המקום, לצידם של מספר שוטרים סמויים. האב שנמצא במעצר בית לא הגיע לקבורת בנו. "נשאת מת כשהיד" – קראו כמה מהמשתתפים בתום ההלויה

תמה הסאגה: בשקט יחסי, עם עשרות בודדות של משתתפים, נטמן הלילה המחבל נשאת מלחם בבית העלמין בעיירה ערערה שבוואדי ערה, מקום הולדתו.

"הלוויה מוגבלת מאוד ומצומצמת – אפילו שוטרים לא היו…כל מי שדיבר על אבטחת ההלוויה פשוט הגזים כי המשפחה רצתה לסיים את הסאגה הזאת של הקבורה", סיפר שכנו של מלחם לערוץ 2.

יצוין כי למרות הטענות, בחדשות 2 פורסם כי שוטרים סמויים כן פעלו באזור.

בסיום ההלויה השמיעו חלק מהשתתפים קריאות בשבחו של מלחם, במרכזן: "מלחם מת כשאהיד".

העברת גופתו של מלחם לידי משפחתו לצורך קבורה התעכבה לאחר שהמשטרה חששה כי מסע ההלוויה של המחבל יהפוך במהרה למפגן תמיכה. בשל כך דרש השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, מהמשטרה ליצור תנאים שיבטיחו שהלווייתו של המחבל לא תהפוך למפגן של הסתה ותמיכה בטרור.

כזכור, לפני כשבועיים הגיע מלחם לרחוב דיזנגוף בת"א, הוציא מתיקו נשק, והחל לירות ללא הבחנה לעבר יושבי פאב ה'סימטא'. מהירי נהרגו אלון בקל ושמעון רוימי. לאחר הירי עלה מלחם על מוניתו של אמין שעבאן ואחר זמן מה רצח גם אותו.

במשך שבוע חיפשו כוחות הביטחון אחר מלחם. לפני חמישה ימים הגיע הידיעה כי מלחם מסתתר בדירה ביישוב ערערה שבוואדי ערה. כוחות של ימ"מ ושב"כ שהגיעו לנקודה כרזו למלחם להסגיר עצמו לידיהם ולאחר שירה לעברם, חוסל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.