ביבי אאוט, כחלון אין: המגמות החמות של בחירות 2015

רשתות חברתיות במקום עיתונות; גנרלים במקום פעילים חברתיים; הטלת רפש אישי במקום אידיאולוגיה; ושיתופי פעולה מפתיעים במיוחד ■ היועצים הפוליטיים הבכירים של השנים האחרונות התאספו כדי לסמן את הטרנדים החמים של הבחירות הקרובות

לפני הכול, הסתייגות: הליגה הפוליטית עוד לא נפתחה, הרשימות טרם הוגשו, אנחנו עדיין בשלב גיבוש הקבוצות, ואין לדעת מי יחבור, יערוק או יפרוש בעקבות הפריימריז – כך שלא מעט ממה שתקראו בכתבה הזו הוא בגדר הימור.

ועדיין, סדרת שיחות עם יועצים אסטרטגיים חושפת הערכות שחוזרות על עצמן שוב ושוב, בניואנסים כאלה ואחרים, באופן המאפשר לנו, בשלב המוקדם הזה של המשחק, לנסות ולנבא איך ייראו הבחירות הקרובות, מה יהיו הנושאים המרכזיים בהן, ומה נזכור מהן אחרי ה-17 במארס.

אותם יועצים, אגב, עשויים לעבוד מטעמן של אחת המפלגות. נכון לעכשיו רק ניסים דואק הצהיר באופן גלוי כי יעבוד עם מרצ במערכת הבחירות. רונן צור סירב לנקוב בשמות המועמדים שלהם ייעץ, וליאור רוטברט ציין שהוא "עובד עם דמויות". כל היתר – טל אלכסנדרוביץ'-שגב, משה דבי, תמי שינקמן, בני כהן, אמיר דן, ליאור חורב ואחרים – הצהירו שנכון לעכשיו אינם מייעצים למפלגה כלשהי בבחירות הקרובות.

והנה כבר קיבלנו מאפיין ראשון של הבחירות האלה, על חשבון הבית: יועצי התקשורת הפוליטיים שהיו במגרש עד כה, ככל הנראה (וזה כמובן עשוי להשתנות) ייעדרו מהמערכה הנוכחית.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה מסתתר מאחורי הודעת הממונה על ההגבלים?
  נתניהו הבין די מהר כי מפלגת כחלון היא ״גולם״ שמקים יצחק תשובה.
  תשובה פועל בשקדנות מזה שנתיים ומטפח ״מריונטה״ מטעמו, באופן שיוכל לסחוט את ממשלת ישראל.
  אי אפשר היה להסתיר יותר את המהלכים שהוביל תשובה באמצעות ״מכללת נתניה״, לפיהם כונן תשובה מרכז פיקטיבי ״לחקר הדמוקרטיה״ והעמיד בראשו את מקורבו בן עדתו משה כחלון.
  יועצי נתניהו, והוא עצמו נבעתו מהאפשרות לפיה משה כחלון יצבור מספיק מנדטים שיאפשרו לו להכתיב מי ירכיב את הממשלה, וגם ואולי בעיקר להכתיב לממשלה את תנאיו של טייקון הגז יצחק תשובה.
  או אז החליט מתניה להנחית על יצחק תשובה מהלומה מוקדמת.
  במצב שיצחק תשובה עלול להפסיד נתח משמעותי ממונופול חיפושי והפקת הגז שלו, ניתן ללחוץ עליו, ואולי להתפשר איתו בעסקה כוללת לפיה יוחזרו לו חלק מאחיזתו במשק הגז בתמורה להחזרת כחלון לגודלו הטבעי.
  עיסקה כזו יכולה לכלול במקרה הקיצוני, הודעה של כחלון על הסתלקותו מהמירוץ, או על חזרתו לחיק הליכוד או להתחייבות פומבית עם בטחונות שהוא תומך בנתניהו לראשות הממשלה.
  כך או כך, שעה שהכל מנסים לנתח מה גרם לדייויד גילה לצאת בעת הזו בהכרזה הדרמטית, מחכך בינתיים ראש הממשלה נתניהו המלזיק גם בתיק האוצר את כפותיו בהנאה.

  אבי יגן |
  הגב