ביבי מתקפל? דיווח: הושגה הפסקת אש

אלג'זירה וסוכנות שיהאב המקורבת לחמאס מדווחים: הושג הסכם הפסקת אש בין ישראל לפלגים הפלסטיניים\ הקבינט החליט: " להגיב – רק במידה ויידרש"

בתום 7 שעות של דיון מיוחד בבסיס הקריה בתל אביב, הסתיים הדיון בקבינט בקריה בתל אביב. הקבינט החליט שלא להגיב במידה וחמאס לא יחריף את צעדיו וישגר מטחי נוספים לעבר יישובי הדרום. במקביל, אלג'זירה וסוכנות שיהאב המקורבת לחמאס מדווחים: הושג הסכם הפסקת אש בין ישראל לפלגים הפלסטיניים

על פי הדיווחים מעזה -הסכם הפסקת האש היה אמור להיכנס לתוקף בשלוש וחצי אחהצ אך חמאס ביקש עוד זמן להסכים עם שאר הפלגים וישראל עוד לא נענתה אז למאמצים אלא בתום ישיבת הקבינט.

חברי הקבינט קיבלו סקירות מצה"ל ושאר גורמי הביטחון על התקיפות הישראליות ברצועה, ובסיום הישיבה צה"ל הונחה "להמשיך בפעולות ככל שיידרש". במקביל כוחות צה"ל מתגברים את האבטחה ביישובי עוטף עזה.

ראש הלשכה המדינית של חמאס עיסמאיל הנייה במסר לירושלים: "אם ישראל תפסיק את תקיפותיה – ניתן יהיה לחדש את הפסקת האש".

יו״ר מרצ זנדברג שיבחה את ראש הממשלה "אם אכן מדובר במאמצים להפסקת אש ובהמשך מאמצי ההסדרה, מדובר בהחלטה נכונה. מחיר המלחמה כבד מנשוא ובסופה חוזרים לאותה נקודה בדיוק, יש לעשות הכל כדי להימנע ממנה. אין פיתרון צבאי לסכסוך הזה. לאחר הפסקת האש וההסדרה יש לפנות למהלך מדיני״.

הפרשן שמעון ריקלין המקורב לראש הממשלה ביקר אותו בחריפות בדף הטוויטר: "גם בלי הסכמה. נכשלנו. והגאווה של צה״ל שלא נהרגו מחבלים בבתים שנהרסו, ולא נהרגו מחבלים שהתקרבו לגדר, גובלת בחוסר שפיות

הפרשן הצבאי של ידיעות יוסי יהושעו צייץ: "הנייה רוצה הפסקת אש. די מובן מבחינתו. השיג את מטרותיו ורוצה לסגור את הסבב הכי אלים עם למעלה 400 רקטות ופצצות מרגמה.
הסכמה ישראלית תהיה הודאה בכישלון מפואר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.