ב'יהדות התורה' מסתערים: "רק מדינת חלם נותנת חומר נפץ בידי אויביה"(וידאו)

גל הטרור בישראל שהגיע לשיא ביממה האחרונה בה ארעו ארבעה פיגועי טרור קשים בירושלים וברעננה, ההרתעה שהבטיח נתניהו לא הושגה, הטרור נמשך ביתר שאת ונתניהו מתמודד גם עם ביקורת לא פשוטה של שרי הממשלה וחברי הכנסת מתוך הקואליציה. יו"ר סיעת 'יהדות התורה': "בושה שבזמן הנוראי הזה הוחלט להרוס בית כנסת". צפו {ביקורת חריפה}

גל הטרור בישראל שהגיע לשיא ביממה האחרונה בה ארעו ארבעה פיגועי טרור קשים בירושלים וברעננה, ההרתעה שהבטיח נתניהו לא הושגה, הטרור נמשך ביתר שאת ונתניהו מתמודד גם עם ביקורת לא פשוטה של שרי הממשלה וחברי הכנסת מתוך הקואליציה.

ח"כ מנחם אליעזר מוזס יו"ר סיעת 'יהדות התורה' תקף היום במליאת הכנסת את הריסת בית הכנסת בגבעת זאב למול ההתמהמהות בהריסת בתי המחבלים: "במזרח ים יש 175 בתי ספר המתוקצבים ע"י משרד החינוך מאז הסכמי אוסלו הסכימה מדינת ישראל לממן אותם את תכנית הלימודים הפליסטינאית במימון מאה אחוז משרד החינוך". פתח מוזס.

https://player.vimeo.com/video/142373817

"נבנים 600 כיתות חדשות לאותם תלמידים בגץ חייב את האוצר לרכוש עבורם מגרשים פרטיים על מנת לבנות שם בתי ספר. ולא עלה על הדעת להרוס בתים פרטיים כמו שבית המשפט החילט להרוס את בית הכנסת 'איילת השחר'. בדיוק בזמן הנוראי הזה להרוס בית כנסת בירושלים, אנחנו במדינת חלם, נותנים לערבים את החומר נפץ בידיים".

12 ימים לאחר הפיגוע בכביש איתמר בשומרון, בו נרצחו בני הזוג הנקין, ועל רקע ההסלמה הנמשכת ושורת הפיגועים הקשים, התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני בירושלים, שם התקבלו החלטות באשר לשורת צעדים חדשים במלחמה נגד גל הפיגועים.

אחת ההחלטות שהתקבלו נוגעת לכוחות המשטרה במרכזי הערים אך בעיקר בירושלים, שם הם יתוגברו במאות שוטרים שייכתרו שכונות במזרח העיר, מהם יצאו עד כה מבצעי הפיגועים. מהלך נוסף שאושר במהלך הדיון בקבינט הוא הצבת מאבטחים בתחבורה הציבורית ובתחנות אוטובוסים. עדיין לא ברור אם הדבר יחול על אזורים נוספים מעבר לירושלים.

ראש הממשלה ינסה בנוסף להביא להריסת בתי המחבלים בתוך מספר ימים, בהליך מזורז. צעד נוסף שהוצג כולל שלילת תושבות למחבלים ממזרח ירושלים ולמשפחותיהם, ושלילת אזרחות למחבלים שמחזיקים בתעודת זהות כחולה.

בנוסף, ייפרסו כוחות ביטחון ומשטרה בכוחות מתוגברים גם בקו התפר, ביציאות מהכפרים ומאזור בית לחם ועד הגבעה הצרפתית, כאשר המחשבה מאחורי ההחלטה הזו נעוצה בהערכה כוחות הביטחון שמחבלים שיגיעו ויתקלו בהם ינסו לפגוע בהם קודם – ולא יגיעו לתושבים במרכז העיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.