ביה"ד לעבודה הורה לטייסי אל על להפסיק העיצומים

החברה הודיעה כי הערב, עקב אי זמינות של אנשי צוות אויר, וחוסר היענות מצדם לפניות החברה לבצע טיסות, היא דחתה בשלב זה 3 טיסות מהלילה למחר בבוקר

בית הדין האזורי לעבודה נעתר הערב (ב') לבקשת אל על ונתן צו ארעי האוסר על טייסי החברה מלנקוט בעיצומים מכל סוג שהוא או בשביתה, ובייחוד בכל הקשור לשלוש הטיסות אשר אמורות לצאת הלילה לניו יורק, לניו ארק ולהונג קונג, וזאת עד להחלטה אחרת. מחר בבוקר בשעה 10:00 יתקיים דיון במעמד הצדדים

חברת אל על פנתה הערב לבית הדין בבקשה להורות לנציגות העובדים בחברה להפסיק את העיצומים והשיבושים, הבלתי חוקיים לדבריה, בהם נוקטים טייסי החברה. "לצערנו ציבור הטייסים באל על פתח בשביתה פראית, לא חוקית במטרה ללחוץ על הנהלת החברה לקבל את כל דרישותיהם", ציינו בהנהלת החברה.

החברה הודיעה כי הערב, עקב אי זמינות של אנשי צוות אויר, וחוסר היענות מצדם לפניות החברה לבצע טיסות, היא דחתה בשלב זה 3 טיסות מהלילה למחר בבוקר: טיסה 075 להונג קונג; טיסה 027 לניוארק; וטיסה 001 לניו יורק. החברה ציינה בפני בית הדין כי היא שלחה הודעות, טלפונים ואף מוניות עם מברקים בכדי לאתר טייסים פנויים לביצוע הטיסות, אך ללא הצלחה.

"חוסר ההיענות נראה כעיצומים מאורגנים ובלתי חוקיים, זאת מבלי שהוכרז סכסוך עבודה כחוק", כך לפי אל על.

לאחרונה, התבטאו נציגי הטייסים בנציגות העובדים כי תהיה פגיעה כלכלית בחברה באם החברה לא תענה לכל דרישותיהם בנוגע להגבלת אפשרות טייסים מעל גיל 65 לבצע טיסות, כפי שנקבע לאחרונה על ארגון התעופה האזרחית הבינלאומית ICAO ואומץ על ידי רשות התעופה האזרחית.

אתמול פסק בית המשפט המחוזי בלוד בעתירה שהגיש איגוד הטייסים נגד רשות התעופה האזרחית (רת"א) בדבר הורדת גיל הפרישה, וקבע כי טייסים מעל גיל 65 יוכלו להמשיך לטוס עד גיל 67 בכפוף לבדיקות כלליות (רפואיות ומקצועיות) תקינות שרת"א תבצע להם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.