ביהמ"ש הרשיע חרדי בהונאת משרד החינוך

בית המשפט המחוזי גזר 17 חודשי מאסר בפועל, על פנחס זידמן, שהודה והורשע, שקיבל למעלה מ-2 מיליון ₪ במרמה ממשרד החינוך

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 17 חודשי מאסר בפועל, חילוט בסך 900 אלף ₪ ומאסר על תנאי על חרדי בשם פנחס זידמן, שהודה והורשע, במסגרת הסדר, בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד ובהלבנת הון.

זיידמן הורשע בכך שקיבל במרמה לפחות 2.2. מיליון ₪, בין היתר כספי תמיכות של משרד החינוך שהועברו אליו בעקבות דיווחים כוזבים על אנשים הנמצאים בחו"ל כתלמידים הלומדים במוסדות תורניים אותם ניהל הנאשם.

מעובדות כתב האישום עולה כי זידמן, מתוקף תפקידו כמנהל עמותות שונות ובעל תפקיד בהן, ביצע פעולות מגוונות בין השנים 2012-2015 במטרה להונות את המדינה ולקבל במרמה כספים, ע"י הגשת דיווחים ובקשות לקבלת כספי תקציב למוסדות חינוך תורניים, אשר כללו פרטים כוזבים ומצגי שווא שונים, בין היתר באמצעות שימוש בפרטיהם של מי שלא היו תלמידים בפועל במוסדות החינוך לגביהן כוונו הבקשות.

כתוצאה ממעשי המרמה המתוארים בכתב האישום, קיבל הנאשם במרמה לחשבונות הבנק של מוסדות החינוך כספי תקציב של משרד החינוך בסכום של למעלה מ-2,200,000 ₪. לאחר ביצוע העבירות, ניסו הנאשם ואחרים להסתיר, להסוות ולטשטש את צורת השימוש בכספי המרמה, זהות המשמשים בכסף ואת מיקומו ותנועותיו.

עו"ד אורי גולדשטיין, פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי): "המעשים בהם הודה והורשע הנאשם הם מעשים חמורים הן מבחינת היקפם והן מבחינת המרמה שבהם נגועים המעשים. בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות וקבע כי אדם שגוזל באופן שיטתי ומתמשך את כספי המדינה באמצעות מעשי מרמה ומסירת דיווחים כוזבים, דינו מאסר ממושך מאחורי סורג ובריח".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.