ביוזמת דרעי: "חופים נפרדים חדשים בכינרת"

משרד הפנים ורשות הכינרת מכריזים: חופים נפרדים חדשים בים הכינרת מדובר על מקטעים מחופים צינברי, אמנון וגולן צאלון שיוקצו לרחצה נפרדת עבור ציבור הדתי והחרדי. {בשורה לשקופים}

משרד הפנים ורשות הכינרת מכריזים: חופים נפרדים חדשים בים הכינרת

מדובר על מקטעים מחופים צינברי, אמנון וגולן צאלון שיוקצו לרחצה נפרדת עבור ציבור הדתי והחרדי. השר דרעי: ״ההחלטה לקבוע קטעי חופים נפרדים ולהאריך את שעות פעילות המצילים עד השעה 19:00 נועדה לדאוג לביטחון המתרחצים"

במשרד הפנים ורשות הכינרת החליטו על פתיחת מתחמי חוף לרחצה נפרדת לציבור הדתי- חרדי בנוסף לחוף הנפרד- חוף כינר. יצוין כי הכניסה לחופים היא בחינם, מאז שהשר דרעי החליט לבטל את גביית התשלום בכניסה לחופים.

מאז ההחלטה פעלו צוותים של רשות הכינרת לתיחום ויצירת ההפרדה במקטע מחוף מפרץ אמנון, מקטע מרצועת חוף צינברי וכן מקטע הממוקם בין חוף צאלון לחוף גולן כדי להתאים את מקטעי חוף אלו, כל אחד ברוחב של כ-50 מטרים, לרחצה נפרדת עד לסיום 'בין הזמנים' בתאריך א' באלול, 4.9.16.

הרחצה הנפרדת תתאפשר במקביל לפעילות השגרתית והרחצה המעורבת המתאפשרת ביתר החופים. הרחצה הנפרדת תתקיים בחלוקה לימים: בימים ראשון, שלישי וחמישי תתקיים רחצת נשים. בימים שני, רביעי ושישי רחצת גברים.

ההחלטה ליצור מקטעים נפרדים בנוסף לחוף כינר נבעה מהרצון לאפשר למאות האלפים הפוקדים את חופי איגוד ערים כינרת בתקופה זו של השנה- חופשת הקיץ ובין הזמנים. בנוסף, המטרה לאפשר רחצה נפרדת במקטעים שונים לאורך האגם הלאומי עם שירותי הצלה ובכך לצמצם ככל שניתן את מקרי הטביעות.

יצויין כי כבר בתחילת החודש החליטו ברשות הכינרת להאריך את שעות פעילות המצילים עד 19:00 וקוראים לציבור הנופשים לרחוץ רק בחופים המוכרזים בהם קיימים שירותי הצלה.

שר הפנים, אריה דרעי: ״ההחלטה לקבוע קטעי חופים נפרדים בכנרת ולהאריך את שעות פעילות המצילים עד השעה 19:00 נועדה לעשות את כל הניתן לדאוג לביטחון המתרחצים. בתקופה זאת מאות אלפי נופשים חילונים, דתיים לאומיים וחרדים פוקדים את חופי הכנרת והמטרה העליונה היא לעשות הכל כדי שכולם יהנו וישובו לבתיהם בשלום״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.