ביוזמת העירייה: נוסד פורום ראשי ישיבות ומשגיחים בביתר עילית

כינוס ראשון מסוגו של ראשי הישיבות והמשגיחים בישיבות בביתר עילית

תשועה ברוב יועץ: כינוס ראשון מסוגו של ראשי הישיבות והמשגיחים בישיבות בביתר עילית, נערך השבוע יחד עם הנהלת העירייה.
הפורום שהוקם ביוזמת – רה"ע מאיר רובינשטיין, מחזיק תיק חינוך סגרה"ע בנימין הרשלר, מנהל אגף החינוך יהודה קורנבליט התכנס לראשונה, כשעל סדר יומם של ראשי הישיבות והמשגיחים – שורת נושאים חשובים, העוסקים בבעיות בני הישיבות של ימינו.
הפורום שיתכנס מעתה מדי תקופה, פועל בשיתוף עם פרויקט "שערי ישיבה" שע"י ארגון "מאירים", מתוך מטרה, בין היתר, לרכז את השיח החינוכי העומד של סדר יומם של אנשי החינוך בישיבות, ולקדם שיח ועזרה מקצועית בהתמודדויות השונות.
אורח הכבוד בכינוס היה איש החינוך הגה"ח ר' יהושע פינק שליט"א, רב ביהמ"ד בעלזא בבני ברק, בדבריו פירש את הפסוק "תשועה ברוב יועץ", ומדוע נאמר יועץ בלשון היחיד, הרי הפסוק פתח בלשון רבים. והשיב, כי לומדים מכאן שאדם צריך לשמוע הרבה דעות, אבל בסוף לשמוע עצה אחת. הפורום הזה, הוא דוגמא לעצות רבות, שבסוף כל אחד לוקח ומייעץ בעצמו לבד.
רה"ע אמר בדבריו בפני המשתתפים, כי בעיניו תפקיד העירייה אינו רק דאגה פיזית למבנה, אלא גם דאגה רוחנית וחינוכית והענקת העצמה לצוותי החינוך השונים. הוא הודה בדבריו לכל השותפים, בפרט לארגון "מאירים".
ראשי הישיבות והמשגיחים העלו בדיון שנערך לאחמ"כ, שורת נושאים חשובים שיהוו את הבסיס לדיונים ולפעילות בהמשך, בהם נושא המוגנות, יסודות המשמעת, זיהוי קשיים רגשיים והתמודדות נכונה בסבך בעיות הדור.
המשתתפים הודו בחום לראש העיר ולצוותי העירייה, על קידום היוזמה, וכן ל"מכון למורים", שאירח את הכינוס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.