ביוזמת ש"ס: מאושפזים בגהה קיבלו סופגניות

ביוזמת חבר הנהלת העיר אליהו גינת, התאספו מספר פעילים מטעם סיעת ש"ס בפתח תקווה לחלוקת סופגניות וממתקים למאושפזים בבתי החולים גהה ושניידר בעיר {ועל הנחמות}

 

ביוזמת חבר הנהלת העיר אליהו גינת, התאספו מספר פעילים מטעם סיעת ש"ס בפתח תקווה לחלוקת סופגניות וממתקים למאושפזים בבתי החולים גהה ושניידר בעיר

 

 

ביום ראשון השבוע – "זאת חנוכה" – זכו החולים במחלקות הסגורות של בית החולים גהה וילדים המאושפזים בבית החולים שניידר לביקור מרענן ומיוחד. היו אלו פעילים מסורים מטעם סיעת ש"ס בפתח תקווה, שהגיעו לעודד את החולים ולחלק להם סופגניות וממתקים ביוזמתו של חבר הנהלת העיר ויו"ר האגף לחינוך תורני הרב אליהו גינת.

 

"לאחר שזכינו לשמח אלפים מתושבי העיר במגוון תכניות והפעלות שונות במהלך ימי החנוכה, היה חשוב לנו לדאוג ולשמח גם את ליבם של אנשים וילדים שלא שפר עליהם מזלם ובימים של אור ושמחה הם בילו בין כותלי בית החולים", הסביר הרב גינת את סיבת הביקור המיוחד. "ואכן, זכינו ברוך השם לשמח גם אותם. השמחה והאור שראינו על פניהם של המאושפזים בבתי החולים פשוט רוממה את רוחנו. ישבנו עם המאושפזים, חולים ונדכאים, ושוחחנו על מהות ימי החנוכה ועל הנסים והישועות שאנחנו רואים גם בזמן הזה. המאושפזים מצידם התרגשו והודו לנו שוב ושוב על הביקור המיוחד ועל זה שאנחנו חושבים גם עליהם".

 

"בכוונתי למסד את הפעילות"

 

פעילות החסד בבתי החולים ביוזמתו של הרב אליהו גינת, הנמשכת כבר שנים ארוכות, כוללת חלוקת כריכים קבועה וביקורי מתנדבים בחגים ובימים מיוחדים. פעילים מטעם סיעת ש"ס מבקרים במחלקות הסגורות בבית החולים גהה, מחלקים כריכים ויושבים עם החולים הנמצאים בתוך עצבות לשיחות ארוכות תוך מתן עידוד ותקווה."מניסיון", אומר הרב גינת, "לאחר שיחה חברית עם החולים אנחנו רואים איך הם מתחילים לפרוח וכמה תקווה הם מקבלים. זה לא הכריך שעושה את הביקור אלא הידיעה שמישהו חושב עליהם ודואג להם".

 

בעקבות הפעילות האחרונה בימי החנוכה ולאור ההיענות החיובית מצד המתנדבים והדרישה מצד החולים, החליט הרב גינת למסד את הפעילות המורחבת לתדירות שבועית. המטרה: לארגן קבוצה של מתנדבים קבועים שיגיעו אחת לשבוע, או יותר, למחלקות האשפוז בבתי החולים במטרה לעודד ולשמח את החולים. המתנדבים יישבו לשוחח עם החולים, יתעניינו במצבם ובמצוקותיהם, יעודדו וינסו לעזור במה שאפשר.

 

לדברי גינת, המתנדבים יזכו במצווה גדולה ויעשו חסד של אמת. "מצוות הצדקה היא לא רק בכסף, אלא גם בעידוד רוחו של האדם והתייחסות אליו, שיידע שמישהו חושב עליו ועל מצוקותיו, במיוחד במחלקות הסגורות, שם מאושפזים אנשים טובים שלא שפר עליהם מזלם ואין מי שיבוא לבקרם ופעולה כזו ממש מעודדת את רוחם ומחיה את נפשם".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה המקסימום שש"ס יכולה לעשות , לחלק סופגניות ולפרסם את "הנס" שלהם

    הזוי לגמרי |
    הגב