ביום ראשון: הממשלה תאשר טיפולי שיניים חינם עד גיל 14

מהפכת השיניים של ליצמן נמשכת: לאחר שמועצת הבריאות אישרה אמש את הרחבת מתן טיפולי השינים חינם עד לגיל 14, הממשלה צפויה לאשר את הרפורמה ביום ראשון הקרוב

רפורמת הדגל של ליצמן נמשכת: אמש אישרה מועצת הבריאות את הרחבת מתן טיפולי השינים חינם עד לגיל 14 – במקום עד גיל 10 כפי שנהוג היום – והממשלה צפויה לאשר זאת ביום ראשון הקרוב.

בסל הטיפולים שיינתנו חינם ניתן למצוא, בין היתר: בדיקות שונות, צילומי רנטגן, הסרת אבנית וסתימות.

בנוסף, בעלות של 20 ש"ח בלבד ינתנו שירותי עזרה ראשונה, שיחזור סתימות, טיפולי שורש ועוד.

כזכור, את מהפכת טיפולי השיניים החינמיים יזם ליצמן בקדנציה הקודמת שלו במשרד הבריאות. בתחילה היה מדובר בילדים עד גיל 8, בהמשך זה התרחב לילדים עד גיל 10, כשהתכנון היה שמידי תרופה זה יתרחב עוד – עד שזה יכלול גם בחורים עד גיל 18.

מי שבלמה זמנית את הרחבת הרפורמה עד לגילאי 14 היא שרת הבריאות מטעם 'יש עתיד' בממשלה הקודמת, יעל גרמן.

בלמה את הרפורמה. גרמן. צילום: פלאש 90
בלמה את הרפורמה. גרמן. צילום: פלאש 90

יעקב ליצמן, אז חבר כנסת באופוזיציה, תקף אותה בחריפות יוצאת דופן בשל כך: ,מדובר בלא מוסרית, אנטי חברתית ושפוגעת בילדי ישראל״, אמר ליצמן.

ליצמן הוסיף: "הרחבת הרפורמה אושרה פה אחד בממשלה, לאחר שנחתם בהסכם כחוק בין משרדי האוצר והבריאות ואף הוכנס בבסיס התקציב של משרד הבריאות. לפי כל הסיכומים ועל דעת משרד האוצר, החל מיולי השנה אמורים להיות זכאים לטיפולי שיניים חינם, כל ילדי ישראל גם מגיל 12 עד לגיל 14. כעת, החלטת שר האוצר לפיד לביטול התכנית, כמוה כגזילה מפיות ילדינו.

זו פגיעה ממשית בזכותם של רבבות ילדים, מכל האוכלוסיות, לקבלת טיפולי שיניים משמרים, כצורך רפואי אלמנטרי שנלקח מהם בשל שיקולי תקציב מוטעים. יש להצטער על כך ששרת הבריאות לא דרשה מימוש התחייבות המדינה ואיפשרה את הקיצוץ והפגיעה בבריאות הילדים של כולנו״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.