ביום שבו קריין הרדיו יכריז על בית המקדש השלישי / הרב ישראל גליס בטור כואב

שווה קריאה ומחשבה

מסופר על יהודי שגר ברובע היהודי, בעיר העתיקה בירושלים, מחלון ביתו אפשר לראות את הר הבית, מקום המקדש, לאותו יהודי יש מנהג שאותו הוא עושה בקביעות במשך שנים, לפני תפילת ותיקין בכותל המערבי, הוא יושב מול אדן החלון שבביתו, ומתבונן במשך דקות ארוכות על מקום המקדש –על הר הבית, הר הבית שבו יש את אבן השתייה שלפי המסורת ממנה הושתת העולם, וממנה נלקח העפר שממנו נברא האדם הראשון, הר הבית שבו עקד אברהם אבינו את יצחק בנו, הר הבית שבו תוקנו תפילת שחרית, מנחה וערבית, הר הבית שבו נבנו ונחרבו בית ראשון ושני, אותו הר הבית שבו הוקרבו מיליארדי קורבנות ובו נרצחו מאות אלפי יהודים, הר הבית שאליו חזרנו אחרי 2000 שנות גלות, תפילה וציפייה לאותו מקום מקודש.

והנה הוא נשאר עומד על תילו. אותו הר, אבל ללא בית. ואותו יהודי שואל את עצמו את השאלה שבוערת היום לכל יהודי: מדוע לא נבנה בית המקדש? הרי כבר הגענו לארץ! למה? למה המשיח לא בא?

בוקר אחד אותו יהודי כמנהגו, מסתכל על הר הבית, על שיקוץ עומר ועל שיקוץ אל-אקצה ושואל שוב את עצמו את אותה שאלה: מתי ייבנה בית המקדש ?

לפתע השמיים האדימו…האדמה רעדה וענן ענק כיסה את כל העיר העתיקה, כל המסגדים והכנסיות החלו להתרומם ולהיעלם באותו ענן, ואז, הענן עלה, השמיים הבהירו, האדמה הפסיקה לרעוד ובקול שופר גדול ואור עצום, ירד לו מבנה אדיר ויפה ונחת ברעש חזק על הר הבית.

בית המקדש השלישי נבנה???!!!!
אותו יהודי שפשף את את עיניו, וצבט את לחיו חשב שהוא חולם ולא האמין למה שראה. עכשיו ממש הוא עובר חוויה שכל היהודים מאז ומתמיד שיוועו לה: "ותחזינה עינינו בשובך לציון ברחמים", אחרי כמה דקות,הוא התעשת, הדליק את הרדיו ושמע את קולו העבה של הקריין החדשות שמודיע על בנין בית המקדש השלישי, מנהיגים מכל העולם הודיעו שהם רוצים לעשות שלום עם ישראל ושלשם כך הם מוכנים אפילו להיות עבדים. בדיווחי התנועה הודיעו על עומס אדיר בכל הדרכים המובילות לירושלים ושמרוב עומס שנוצר כולם נוטשים את רכבם ועולים ברגל לירושלים, בקיצור, שמחה עצומה.

כעבור חצי שעה שבה רואה אותו יהודי ירושלמי את מאות אלפי היהודים שזורמים לבית המקדש החל דיון ארוך ברדיו בשאלה מי יהיה הכהן הגדול ?

החרדים אמרו: מאתנו צריך לצאת הכהן הגדול כי אנחנו שמרנו על ההלכה כמו שצריך במשך כל הדורות.

מהציבור הדתי לאומי אמרו " אנחנו האמנו שהמדינה היא ראשית צמיחת גאולתינו וצדקנו מאיתנו יבוא הכהן הגדול".

האשכנזים אמרו: "מאיתנו יצא הכהן הגדול כי אנחנו הרוב בעם וגם המון קיבלו עליהם את מנהגי עדתנו".

הספרדים אמרו: "מאיתנו יצא הכהן הגדול כי אנחנו שמרנו על ירושלים כל הדורות"!

התימנים אמרו: "מאיתנו יצא הכהן הגדול כלי לנו יש את ההגייה הכי נכונה".

וככה רבו וצעקו אחד על השני בכל ערוצי הרדיו כל המנהיגים מכל הזרמים בעם היהודי.

אותו יהודי שומע ומסתכל בחשש על בית המקדש הטרי שנבנה לפני שעה,לפתע השמים האדימו…האדמה רעדה, ואותו ענן כיסה שוב את העיר העתיקה בירושלים…רק שהפעם הוא לקח את בית המקדש והחזיר את כל הכנסיות והמסגדים למקומם, הענן עלה ונעלם, השמיים הבהירו, והאדמה הפסיקה לרעוד.

בית המקדש השלישי נחרב

בעולם קיימים כ7 מיליארד בני אדם.

העם היהודי בכל העולם מונה כ11 מיליון, כלומר 0.00157143 מכל אוכלוסיית העולם.

וכמה אנחנו מפולגים, בעם היהודי יש אורתודוקסים וזרמים רבים נוספים, חרדים, חרדים לאומים, דתיים לאומים, מסורתיים וחילונים. חובשי כיפה סרוגה וחובשי כיפה שחורה, אשכנזים וספרדים תימנים וכורדים, ימניים ושמאלניים, מתנחלים ואלו שנגדם, ממלכתיים ופאנטיים, חסידים ומתנגדים ועוד ועוד.

לא סתם אמרו חז"ל שבית המקדש השלישי ייבנה באהבת חינם ומי שחשב שזה יהיה קל נוכח לדעת שזה ממש קשה וצריך לדעת שזו רק ההתחלה ושהולך להיות עוד יותר קשה, לאהוב מישהו שדואג לי ועוזר לי, לאהוב מישהו שבדעות שלי ולשיר איתו: "אהבת ישראל בנשמה", בהתלהבות זו לא החוכמה זאת רק אהבה. אלא החכמה הגדולה היא לאהוב את מי שהוא לא בדיוק חושב מה שאני חושב, לאהוב את מי שלאו דווקא דואג לי ואפילו אולי מזיק לי, זאת אהבת חינם.

עד היום למדנו על אהבת חינם –עכשיו אנחנו נבחנים –זה המבחן הגורלי,
הסיסמה היא : מחלוקת דעות –כן מחלוקת לבבות לא
יש לנו מספיק אויבים מבחוץ ואנחנו ממש לא צריכים אויבים מבפנים.

צילום תמונה ויקיפדיה

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עד מתי נחכה???

  אכן אכן הלב כואב, מתי כבר נגיע כל עמינו ביחד לאיחוד ללבות בלב שלם לעבדו שכם אחד.

  ישראל. |
  הגב
 2. לא ירד בית המקדש מהשמיים.כנראה שהצדיק שאמר שבית המקדש ירד מהשמים הוא הבין שעם חרדים שלא משתתפים בצער העם פשוט אין סיכוי שיבנה בית המקדש .כעת יש לנו הרבה בתי מקדש בכל ישוב ברו השם . לתרום לבתי הכנסת לשיפוץ ולימוד תורה אחרי העבודה.אין צורך לעלות לירושלים כי היגיע הזמן של איש תחת גפנו ותחת תאנתו.תודה לאל שהגענו לזמן הזה.ימות המשיח.

  יפה יוסף |
  הגב
 3. יישר כח לרב גליס. מקווה שהאתר יאמץ את האמת הזאת שחז"ל כל כך דברו עליה, ויפסיקו כבר לפרסם דברי שנאה , שלעתים הם רק הפרעה של איש אחד רודף מחלוקת…

  מרים |
  הגב
  • כל הכבוד רואים שהוא חסיד של האדמור מקרלין סטולין

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב