ביום שלישי: בג"צ ידון בבקשה לפסילת מינוי דרעי לשר

מחרתיים ידון בג"צ בעתירה של 'התנועה לאיכות השלטון' המבקשת לפסול את מינוי דרעי לשר. עו"ד נבות תל-צור: "פגיעה אנושה ובלתי-מידתית בזכות היסוד של אלפי מצביעי ש"ס בבחירות האחרונות שרוצים לראות את דרעי מכהן כשר בממשלה"

המכשול האחרון: בג"צ ידון ביום שלישי בעתירה של התנועה לאיכות השלטון המבקשת לפסול את מינויו של יו"ר ש"ס, אריה דרעי, לשר.

בעתירה נטען כי בעקבות ההרשעה והקלון שלו, דרעי אינו ראוי לשמש כשר.

מנגד, עו"ד נבות תל צור המייצג את דרעי טוען כי מדובר בפגיעה אנושה ובלתי מידתית בזכות היסוד של אלפי מצביעי מפלגת ש"ס בבחירות האחרונות.

לדבריו "מול העוצמה של 51,508 איש ואשה שצרפה העותרת מתוך ה"פייסבוק", ניצבים בפני בית המשפט 241,613 איש ואשה שהצביעו בקלפי עבור ש"ס ועבור הרצון לראות את השר אריה דרעי מכהן כשר בממשלה".

כזכור, ועדת השרים לחקיקה החליטה הבוקר לדחות את "חוק הקלון" לפיו אדם שהורשע בעבירה שיש עמה קלון – לא יוכל לכהן כשר, ח"כ או ראש עיר, תוקף יוזם החוק, ח"כ יאיר לפיד, את ההחלטה.

"מדובר בפשיטת רגל מוסרית של ממשלה המסרבת להלחם בשחיתות", כתב לפיד בעמוד הפייסבוק שלו והוסיף: "אני מניח שגם הפעם יהיו כאלה שירצו להפוך את החוק לזירת מאבק ביני לבין אריה דרעי, אבל אעשה הכל כדי שזה לא יקרה. הרי אפילו אם החוק יעבור הוא במילא לא יחול על דרעי (חוקים במדינת ישראל אינם חלים באופן רטרואקטיבי), והנושא חשוב מכדי שנהפוך אותו לעימות אישי".

בהמשך כתב לפיד: "יהיו כאלה שיטענו שצריך לאפשר לאנשים ששילמו את חובם לחברה לבנות מחדש את חייהם. זה נכון כמובן, אבל מדוע שיעשו זאת דווקא במקום שבו הפיתוי לשחיתות הוא הכי גדול? גם כשאתי אלון תשתחרר מהכלא צריך לעזור לה למצוא עבודה, אבל זה עדיין לא אומר שהיא צריכה לחזור לעבוד בבנק….הזירה הציבורית צריכה להיות המקום הכי נקי בישראל. לא יכול להיות שאסור שהנהג של השר יהיה בעל עבר פלילי, אבל על השר זה לא חל".

"לא יכול להיות שאנשים שהורשעו בפלילים ישלחו חיילים אל הקרב או ידרשו את כספי המיסים שלנו. לא יכול להיות שנעמוד מנגד בזמן שאמון הציבור בפוליטיקאים ובמדינה הולך ומידרדר. אמון הוא הבסיס של כל חברה אנושית מתוקנת, וכשהאזרחים חושבים שהמערכת עקומה, קשה להסביר להם למה הם צריכים להישאר ישרים", סיכם לפיד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.