ביום שני: הספרדים יוצאים למחות כנגד חוק הגיוס

עצרת מחאה וזעקה אדירה תתקיים ביום שני פרשת בלק בבית החיים סנהדריה למחאה נגד הניסיון להעביר את חוק הגיוס, מארגני העצרת – המטה הספרדי שלוחם כנגד הגיוס

עצרת מחאה וזעקה אדירה תתקיים ביום שני פרשת בלק בבית החיים סנהדריה למחאה נגד הניסיון להעביר את חוק הגיוס שעלול להפיל אלפי חללים לצבא השמד.

"בהוראת גדולי ישראל ובראשם מרן ראש הישיבה חכם משה צדקה שליט"א יתאספו רבנן ותלמידהון לעצרת במקום מנוחתם של גדולי הדור האחרון ביום ההילולה של מרן רבי בן ציון אבא שאול זיע"א לזעוק ולהריע נגד הגזירה הנוראה". נאמר בהודעת הועד המארגן.

הפוליטיקאים החרדים טרם הטילו ווטו נגד העלאת חוק הדורש מהמגזר החרדי להעלות את המכסות באופן דרסטי, וההכנות בממשלה לקראת ההצבעה על חוק הגיוס בקריאה ראשונה ביום שני הקרוב נמשכות, מזכירות הממשלה ביקשה משרים לבטל טיסות לחו"ל בשבוע הבא.

כזכור, אסיפת חכמי וגדולי התורה, שהתכנסה לכינוס חירום בענין כתבה בהחלטותיה כי "אנו מודיעים כי באם ח"ו יעבור החוק או חלקו ללא התנגדות מוחלטת של הנציגים שומרי התורה והמצוות, נכריז בשער בת רבים כי הם אינם שלוחנו ואין ליתן כח בידם, ושום תירוץ לא יתקבל ביום פקודה".

במכתב מיוחד נוסף שפרסמו גדולי התורה מחו הרבנים "מחאה גדולה על החילול ד' הנורא בגזירת גיוס בני הישיבות שהוא ב'יהרג ואל יעבור', ומכך שאנשים חרדים נותנים ידם לפשרות בענין החמור הנ"ל".

כ"'ק האדמו"ר מויזניץ קרא לרבבות חסידיו להשתטח ולהעתיר בתפילה על ציונו של בעל האור החיים הקדוש זיע"א, מנייני תפילות מתקיימים הלילה בשעה 22:30 ומחר בשעה 7:00 בבוקר, ו-17:30 אחה"צ. בהודעה מטעם כ"ק האדמו"ר שליט"א נרשם כי תלמידי הישיבות הק' יאמרו ספר רביעי שבתהילים עם סיום סדר בקיאות, ותלמידי הת"תים יאמרו ט"ו מזמורי 'שיר המעלות' לאחר תפילת שחרית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.