ביזיון בקולומביה: רופאי שיניים ערבים-ישראלים שרו את ההמנון הפלסטיני

הרופאים טסו לכנס מטעם עמותת רופאי השיניים הערביים בישראל. יו"ר העמותה, המכהן בתפקיד בכיר בקופ"ח כללית: "לא נזדהה עם התקווה כמו שדגל ישראל לא מדבר אלינו". משרד הבריאות: "מדובר במקרה חמור ואנו מגנים זאת". בעקבות חשיפת האירוע אמש בערוץ 20, פנה ח"כ עודד פורר במכתב לשר הבריאות ליצמן ודרש לשלול את רישיונם

רופאי שיניים ערבים מישראל, אשר לקחו חלק בכנס מקצועי בינלאומי שנערך בחודש שעבר בקולומביה, דרשו ממארגני הכנס שלא להשמיע את ההמנון הישראלי ובמקום זאת שרו את ההמנון הפלסטיני הלא רשמי, השיר "מולדתי" של המשורר איברהים טוקאן, כך חשף אמש (ב') הכתב המדיני של ערוץ 20, אלירן טל, בתוכנית "לפני כולם" בערוץ 20. בתיעוד אשר פורסם אמש, נראים הרופאים הערביים שרים את ההמנון הפלסטיני, ובו המילים: " הוי עמי, עם הנצח. בזכות נחישותי, והאש שלי ובעוצמת נקמתי. עליתי על ההרים ויצאתי למאבק. לוחם, לוחם, לוחם, פלסטין היא ביתי, היא אדמת ניצחוני. פלסטין היא נקמתי ואדמת העמידה האיתנה."

יו"ר העמותה, ד"ר פח'רי חסן, המשמש בתפקיד בכיר בקופת חולים "כללית", הגיב לדברים בשיחה עם כתב ערוץ 20: "נקלענו למצב שבו הקולומביאנים שרים את ההמנון שלהם. אנחנו לא מזדהים עם התקווה, לא מדבר אלינו השיר "התקווה" ואם אתה מצפה מערבי ישראלי שיקום וישיר את התקווה אז אתה חי באשליה. לא נזדהה עם התקווה, לא נשיר את התקווה, זה לא מדבר אלינו וזה לא קשור אלינו, התקווה, כמו שדגל ישראל גם לא מדבר אלינו."

משרד הבריאות בתגובה: "מבירור שערכנו העמותה אינה מקבלת תקציבים ממשרד הבריאות, אולם הנושא ייבדק ואם יתברר שזה נכון מדובר במקרה חמור ואנו מגנים זאת.".

לאחר שידור הכתבה בערוץ 20 פנה ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) לשר הבריאות ליצמן ודרש לשלול את רישיונם של הרופאים: "כנראה, שאותם רופאים שנהנים מהרישיון הישראלי היוקרתי, שנהנים מהעובדה שהם חלק ממערכת הבריאות המובילה של ישראל, מוכנים ליהנות רק מהזכויות אך לא מחובתם ומחויבותם ונאמנותם האזרחית", כתב בפנייה לשר. "ככל שאותם רופאים ערבים ישראלים, מרגישים שהם פלסטינים ומבקשים לשיר את ההמנון הפלסטיני במקום את ההמנון הישראלי, עליהם גם לשאת רישיון פלסטיני ולא רישיון ישראלי. לפיכך, הריני פונה אליך באופן דחוף להורות לממונה על רישוי מקצועות רפואיים במשרדך, לשלול לאלתר את רישיונם הישראלי של אותם רופאים על מנת שלא יוכלו לעסוק ברפואת שיניים בישראל. ככל שירצו, הם מוזמנים לשיר את ההמנון הפלסטיני בשעה שהם יטפלו במטופלים ברצועת עזה עם רישיון פלסטיני שיונפק להם שם. עוד כתב ח"כ פורר: "אם הם אינם רואים עצמם חלק ממדינת ישראל, על כל המשתמע מכך, שיתכבדו ויסתדרו גם ללא התעודות הרשמיות של מדינת ישראל שנושאות את סמל המדינה. לא זו בלבד, אלא שנסיעתם מומנה על ידי עמותת רופאי השיניים הערבים בישראל שהעומד בראשה הצדיק את התנהגותם של רופאי השיניים בטקס. בעניין זה אבקשך לבדוק האם העמותה נהנית מתקציב תמיכה כלשהו ממשרד הבריאות ולשלול את תקציבה באופן מיידי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה הבעיה שלכם?, הם צודקים

    כל עוד למדינה גזענית יש סמלים שמטיבים עם קבוצת הכוח אין לתומכיה להלין אלא על עצמם.

    שימי |
    הגב