תלמידי הגר"מ מאזוז מחתימים רבנים נגד "קו עיתונות"

בעקבות הפרסום נגד אלי ישי: תלמידיו של ראש ישיבת כסא רחמים הגר"מ מאזוז מארגנים חרם על רשת 'קו עיתונות', ומנסים להחתים רבנים וראשי כוללים הנמנים על שורות רבני 'יחד' נגד הרשת

פרסום ראשון: תלמידיו של הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א, ראש ישיבת כסא רחמים והמנהיג הרוחני של תנועת 'יחד' של אלי ישי, החלו הבוקר בקריאה לא להכניס לביתם ולא לקרוא את רשת 'קו עיתונות' שמופץ בעיקר ברחבי המרכז ובירושלים.

מי שעומד מואחרי היוזמה הוא האברך הרב יוסי עמר, מתלמידיו של הרב מאזוז, שפעיל רבות בעיר בני ברק.

עמר אומר ל'אקטואליק': "החרם מגיע עקב זה שהעיתון של רשת 'קו עיתונות' הוציא אתמול (ד') בעמוד הראשי את דבריו המלאים של מרן חכם שלום כהן נגד אלי ישי, וכמובן שאת הצד השני לא הביאו – את דבריו של מרן ראש הישיבה הרב מזוז בהם שיבח את יו"ר יחד אלי ישי והזכיר שמרן הגר"ע יוסף עליו אמר עליו בכל ביתי נאמן הוא".

עמר אומר בזעם: "ב'קול חי' וב'קול ברמה' כשסיקרו, הביאו את שני הצדדים ואת שני הרבנים. רק העיתון הזה, שכביכול ניטרלי, הוא נגדנו תמיד. בבחירות הקודמות לכנסת לא סיקרו אותנו כמעט בכלל, ואם כבר סיקרו – זה היה באופן שלילי.

"אבל הפעם", הוא מוסיף, "אנחנו לא מוותרים ויצאנו בקריאה לאסוף את כל העיתונים מהתיבות דואר שלנו ולזרוק אותם, והכול בדרכי נועם כמובן.

"לראש ישיבה יש תלמידים וקהילה ומוסדות גדולים, גם בבני ברק וגם באלעד, ובשניהם יש לנו כוונה לזרוק את העיתונים שלהם. אברכים מהמוסדות גם ישכנעו את המפרסמים המוקמיים שלא לפרסם בעיתון".

מכתב ההחרמה

מחתימים רבנים

הבוקר הציאו עמר ועוד תלמידים וחברי תנועת 'יחד' מכתב לכל תלמידיו וחסידיו של הגר"מ  מאזוז בכל רחבי הארץ שלא לתת דריסת רגל לעיתוני 'קו עיתונות' ולא לפרסם בהם.

ל'אקטואליק' נודע כי מספר תלמידים מסתובבים ביממה האחרונה גם אצל ראשי כוללים ורבנים מ'יחד', להחתים אותם על המכתב.

וזה לשון מכתב המחאה שפורסם הלילה:

"רשת 'קו עיתונות' – אל תגעו במשיחי.

"מחאה נמרצת. הרינו בזה להרים קול זעקה ומחאה על בזיון כבוד התורה המחולל בראש חוצות, אשר בחינמון של 'רשת קו עיתונות דתית', בהנהלת קוניק אריאל הרהיבו עוז לגשת אל הקודש, והכניסו ראשם בין ההרים הגבוהים, בין גדולי ומאורי ישראל, לעורר ריב מחלוקת ומדון, בעם ישראל בכלל ובציבור הספרדי בפרט, ולקחו דברים שנאמרו על ידי הגאון הגדול נשיא מועצת חכמי התורה מרן חכם שלום הכהן שליט"א, אשר נאמרו בחדרי חדרים בתוך ביתו, דברים שנאמרו בצנעה, והפיצם בקול רעש גדול בכדי לחרחר ריב ומדון בין גדולי ישראל. ועליו נאמר, "מוציא דיבה הוא כסיל". ועליו תפול האחריות אם יגדל הריב למריבה.

"ועד שכבר החלו ניצני האהבה והאחדות עולים ופורחים בתוך מחננו, וגדולי ישראל באים זה אצל זה, מיהרו לקעקע וללכת רכיל, בחשש ופחד שלא ישוב השלום, ולא יהא לחזיר זה ממה לפרנס עצמו, בטינופת ושנאה. עיתון זה שכולו שנאה ומדון, ומידי שבת בשבתו נובר באשפות, למצוא דברי ריב ומדון. ולא נחרב בית המקדש אלא על שנאת חינם.

העיתון עליו יצא הקצף

"מי אתם לבלרים שפלים שתחרחרו ריב ומדון בעם ישראל? מה לכם כי תושיטו ידכם במשיח ה'? אם גדולי ישראל נחלקים, מה לכם כי תלבו ותקדשו כל מחלוקת שהיא לשם שמים, למלחמת שנאה ורוע.

"הלוא זה אותו עיתון אשר מימות עולם הציק ורדף וביזה עיתון זה את מו"ר מרן רבינו עובדיה יוסף זיע"א, ופגע בו והשמיץ בשלוחיו הנאמנים במשך שנים רבות, עוד בחיי חיותו של רבנו, וגם אחר הסתלקותו השמיימה.

"העיתון הזה כידוע השתמש בכח שבידו לא אחת ולא שתיים כדי להתנגח בחכמי התורה, ולא החמיץ אף הזדמנות כדי להקניט ולפגוע בגדולי חכמי הספרדים, מתוך תחושת פטרונות והתנשאות. ועתה בתמימות עומד כביכול להגן על כבודו של מרן רבינו עובדיה יוסף זיע"א בהיותו בשמי רום.

"אוי לנו שכך עלתה בימנו וכל מי שבידו למחות חייב למחות, ואין ראוי להכניס עיתון זה לבית אשר יחריב נפש ילדנו, וכל מי שמסייע או מפרסם בעיתון זה נוטל על עצמו חלק בדברים הנכתבים בו ועוונו ישא.

"תאלמנה שפתי שקר הדוברות על צדיק עתק – בגאוה ובוז. המוחים בכאב על בזיון התורה, בני תורה ספרדים".

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שסניקים מצורעים אומללים ארורים

  לעולם לא נבחר בכם ! רק רע תראו כל החיים שלכם .

  אישפוי |
  הגב
 2. שמפחדים כך מתנהגים

  שמפחדיםשהציבור ידע את האמת שאפילו שמרן אמר עלי שנאמן אבל כרגע בבגידה שלו הוא מצער את מרן יותר מכם הגרועים ביותר שהיו למרן

  ספרדי |
  הגב
 3. איך בדיוק מחמיאים אילון מתיבה בדרכי נועם

  החלטתם להילחם… תילחמו… אבל בלי לחרטט

  אבי |
  הגב
 4. מי קורא את קול העיר בכלל?? עיתון מכור למכלוף הגנב

  עיתון רדוד שמנסה לבנות רבנים כמו יצחק יוסף והערס דוד יוסף הבוגד באביו ועוד חבריו של המושחת דרעי הגנב

  שקוף שדרעי משחד את קול העיר |
  הגב
 5. רבנות תמורת כתבות

  תבדקו טוב את הדיל, שמואל צברי שר"י חיפש להיות רב העיר בני ברק במקום רבינו הרב קורח שליט"א שה' יאריך ימיו.
  לאחר שכל רבני העיר בראשות פוסק הדור ר ניסים קרליץ התנגדו למינוי צברי, חבר לו הלז לקבוצת פרחחים בראשות מאיר פנחס מביתו של חכם שלום ואילו ביקשו בתמורה לתמיכה כתבות אוהדות ברשת קו עיתונות ששר"י צברי מבעליה. זה הסיבה לכתבה הארסנית והמסריחה.
  שר"י לא יעוזר לך, כל רבני העיר נגדךך וכעת גם יהיו נגד קו עיתונות.

  איתי דרדסי |
  הגב
 6. עיתון זבל

  גועל נפש

  חיים כהן נותן אתנן לדרעי, בגלל שמינה אותו לחבר מועצה בירושלים |
  הגב
 7. אריאל קוניק - חילוני

  כשנותנים לחילוני להיות בעלים של רשת עיתונים חרדית הוא פוער את עיתונו נגד רבנים, זה היה בעבר כנגד כל רבני בני ברק וכעת זה כנגד קודש הקדשים רבי מאזוז הצדיק.

  מסעודה גואטה |
  הגב
  • ישי כהן - כיכר השבאב

   יש איש אחד, רע ומרושע, שמו פנחס מאיר, אולי שם בדוי אבל בזדון גורר את מרן לכל הבזיונות הללו. ידוע לי אישית שאין דעת חכמים נוחה הימינו והוא עושה דברו של מכלוף

   מאיר פנחס |
   הגב
 8. תפנו למפרסמים שיפסיקו לפרסם שם. תחנקו אותם כלכלית. כסף מדבר

  כך אומרים הבוכרים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. זה עיתון זבל שממומן מהקהילה הארגנטינאית בכסף שנועד להגדיל תורה ותראו מה עשה חיים כהן יש''ו

  פשוט נבלות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב