"ביטול חופשת ל"ג בעומר יגרור פיקוח נפש וסיכון המתפללים"

ח"כ הרב מוזס שלח מכתבים דחופים אל שר החינוך, שר התחבורה, ומפכ"ל המשטרה בקריאה למנוע סכנה ופיקוח הנפש שיגרמו לציבור, באם תיוותר על כנה החלטת שר החינוך, על דחיית יום החופשה של ל"ג בעומר מיום ראשון י"ח אייר ליום שני.

 

 

ח"כ הרב מןזס פנה ראשית אל שר החינוך וביקשו לשוב בו מההחלטה הבעייתית. "כאחד המטפל בענייני מירון זה כעשור שנים וחצי, ברצוני ליידע אותך בדבר הסכנה ופיקוח הנפש העלולים להיווצר כתוצאה מהחלטתך. לדברי אנשי מקצוע במשרד התחבורה, קיום לימודים ביום ראשון י"ח אייר יגרור חסר של 30% – 40% בכמות האוטובוסים הנדרשים להסעת ההמונים למירון! המחסור החמור שיבוא לידי ביטוי בעיקר בשעות הבוקר, ייאלץ נוסעים רבים לדחות נסיעתם לשעות אחה"צ ולריכוז מספר נוסעים חסר תקדים, במספר שעות בודדות. הדבר יגרום בהכרח לקריסת מערך התחבורה והכבישים".

ח"כ מוזס מציין במכתבו כי ב 2014 החליט שר החינוך דאז שי פירון, את אותה ההחלטה, שגרמה לקריסה מסוכנת ובלתי נשלטת. "כ 60,000-70,000 איש, שהגיעו למירון רק בשעות אחה"צ בשל מחסור באוטובוסים בשעות הבוקר, ירדו מההר עם החשכה בבת אחת. הגדרות נפרצו, והציבור שעט על הכביש. המשטרה נאלצה להכניס כוחות עם פרשים, רבים נפצעו והמהומה הייתה איומה. אני מבקש, בכל לשון של בקשה, בשל פיקוח נפש וצרכי הציבור. אנא: חזור בך מההחלטה והותר את יום ראשון, י"ח אייר כיום חופשה כפי שתוכנן מלכתחילה!"

לשר התחבורה כתב ח"כ הרב מוזס כי למהלך משמעות מרחיקת לכת לגבי הערכות משרדו למערך התחבורה הציבורית בל"ג בעומר. "ובעצם, פירושו ביטול התכניות המקוריות והרס ההערכות המוקדמת". מוזס מצטט מדבריו של מר מאיר חן, מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, לפיהם מדובר בלמעלה מ 12 מיליון ₪ שירדו לטמיון. וכל זה בשל חוסר תיאום בין כל גורמי הממשלה!  ח"כ מוזס דורש במכתבו התערבות מיידית של השר כדי למנוע את הכאוס הצפוי, ולסייע להחזרת המצב לקדמותו. "אני מצויים שבועיים לפני ל"ג בעומר. הזמן קצר והמלאכה מרובה. כל שינוי/עיכוב, יפעלו לרעת הציבור ויימנעו מהאירוע הענק להתנהל בהצלחה" כתב מוזס לשר כץ.

מפכ"ל המשטרה קיבל אף הוא פנייה בהולה ודרישה להפעיל השפעתו על שר החינוך, כי יחזור בו מההחלטה הבעייתית: "אדוני המפכ"ל, אנא, מפני שלום הציבור ופיקוח נפש, פנה בדחיפות אל שר החינוך שישוב בו מהחלטתו לדחיית החופשה. יצויין, כי הנני מטפל בענייני מירון זה למעלה מעשור שנים. הייתי ה"נחשון" שיצא עם הקריאה לציבור להשתמש אך ורק בתחבורה הציבורית. אצטער מאוד, אם בשנה זו, בשל המחסור באוטובוסים, יבחרו רבים להשתמש ברכבם הפרטי. כאמור, מדובר בפיקוח נפש ממש, ואבקש התערבותך בדחיפות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בעוד בבתי הספר בחינוך הממלכתי קיבלו את דרישת שר החינוך נפתלי בנט לבטל את חופשת ל"ג בעומר ביממה – ולדחות מיום ראשון ליום שני – בשל חשש כאילוי מחילול שבת, הרי שדווקא בבתי הספר והתיכונים החרדיים החליטו לקיים את החופשה בתאריך המקורי ביום ל"ג בעומר ללא כל שינוי.

  באיגוד הסמינרים שיגרו מכתב למנהלים בהם ניתנה ההוראה כי החופשה תתבצע כרגיל ביום ראשון ואילו ביום שני יתקיימו לימודים כרגיל.

  "למנהלי התיכונים 'בית יעקב' חברי האיגוד שלום רב", נכתב בהודעה, "ברצוננו לעדכן כי חופשת ל"ג בעומר בתיכונים 'בית יעקב' תתקיים ביום ראשון י"ח באייר, כפי שפורסם בלוח החופשות של מערכת החינוך החרדי שהתפרסם בחוזר מנכ"ל".

  עוד נכתב בהודעה כי "ביום שני י"ט באייר יתקיימו הלימודים כרגיל". על החתום יצחק אוסטרליץ, מזכ"ל האיגוד.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב