ביטן : "יש שקט שלפני הסערה"

יור הקואליציה הקודם דוד ביטן העניק ראיון לרונן כץ בקול ברמה וניתח את המהלכים שעלולים להביא לבחירות

יור הקואליציה הקודם דוד ביטן העניק ראיון לרונן כץ בקול ברמה וניתח את המהלכים שעלולים להביא לבחירות. "יש שקט של לפני הסערה", מודה ביטן. "ואם יוכרז שאין בחירות המושב הקרוב יהיה מלחמת עולם".

על חוק הגיוס אמר ביטן, "אין בעיה לסגור את חוק הגיוס לדעתי ליצמן מבין שאין ברירה והוא יסכים לחוק וגם ליברמן יסכים לתיקונים כאלו ואחרים והחוק הזה יעבור. גם החרדים רוצים שיהיה פתרון שיאפשר למגזר להשתלב בשוק העבודה וכל צד חייב לוותר. אם יהיו בחירות הבעיה לא תיפתר עדיף לפתורהאת זה היום". לדבריו, "הגיוס הוא הבעיה הקטנה, לפני הבחירות על כל דבר קטן תהיה מלחמת עולם.
לעניין אחוז החסימה מרצ והמפלגות הערביות מעונינות בהורדת אחוז החסימה אבל אם לא יורידו, הימין עלול לאבד מנדטים. דרעי מתנגד עקרונית אך כיום כששס יורדת בסקרים יש להם גם מה לחשוש מאחוז חסימה גבוה.

"התחזקות הליכוד לא פוגעת במפלגות הימין",סבור ביטן, "בבחירות הקודמות לליכוד היו רק 22 מנדטים ונתניהו חשש לאבד את השלטון ולכן היתה פניית הערבים הנוהרים לקלפי. חקירות ראש הממשלה לא ישפיעו על הקדמת הבחירות השיקול להקדמת הבחירות הוא רק התרופפות הקואליציה.

"לגבי החקירות שלו", אומר ביטן "הודעתי שאני לא אענה אם יהיו הדלפות, תקופה היתה הפסקה וכעת התחילו שוב להדליף קצת. אם אראה שההדלפות ימשכו אני אחזור לשתוק מכיוון שלי אסור להגיב.
לא מרגיש טוב עם חברים לשעבר שהפנו לי עורף זה לא נעים אך אתייחס לכך כשאוכל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.