ביטן: "מעדיף שהערבים לא יגיעו לקלפי" (וידאו)

יו"ר הקואליציה דוד ביטן התבטא בגזענות כנגד הערבים וזכה לגינויים מקרב בכירי האופוזיציה, ביטן אמר היום (שבת) כי היה מעדיף ש"הערבים לא ינהרו לקלפיות ולא יגיעו בכלל לקלפי".{ סערה פוליטית}

יו"ר הקואליציה דוד ביטן  התבטא בגזענות כנגד הערבים  וזכה לגינויים מקרב בכירי האופוזיציה, ביטן אמר היום (שבת) כי היה מעדיף ש"הערבים לא ינהרו לקלפיות ולא יגיעו בכלל לקלפי".

בעקבות הדברים השנויים במחלוקת –  התעורר זעם רב  בקרב אנשי הרשימה המשותפת.

ראש הממשלה לשעבר ברק אמר בתגובה  כי "ביביטן חושף לרגע את האמת על הכיוון אליו אנחנו מובלים. כרגע זה פופולרי, אך כשנתקרב נראה תהום". בתגובה  השיב ביטן לברק: "ראוי שלא תטיף לנו מוסר מביתך הנעים שבארצות הברית".

ח"כ יהודה גליק מהליכוד התנער מדברי ביטן ואמר: "אני מקווה מאוד שהערבים יגיעו להצביע. מקווה שנהיה מספיק אטרקטיביים שגם ערבים ירצו להצביע ליכוד".

השר לשעבר עמיר פרץ מהמחנה הציוני האשים את נתניהו  "הקול קול ביטן, הידיים ידי נתניהו, העיתוי יום זכויות האדם הבינלאומי. את הממשלה הזו חייבים להחליף!". ח"כ איציק שמולי הוסיף: "פשוט אמירה דוחה וגזענית, אומר בקול רם את מחשבות פטרונו שכל ערבי ישראלי הוא מחבל לאומן בפוטנציה. אין יותר נמוך מזה".

ח"כ עמר בר לב הגיב בזעם: "ביטן היה רוצה לראות את מדינת ישראל קודם ללא ערבים, אחר כך ללא שמאלנים ולבסוף ללא אף מפלגה למעט זו שלו. מדינה אחת, מפלגה אחת, הצבעה אחת – בדומה לחלק מהמדינות שסביבנו. בשם הדמוקרטיה שלנו אני קורא לכל אזרחי ישראל כולל הערביים, להשתתף בהליך הדמוקרטי ולהצביע, ולממש את זכותם וחובתם הדמוקרטית".