ביטן נחקר במשטרה: "קידום אינטרסים של משפחת פשע"

החשד העיקרי נגד ביטן בזמן כהונתו כח"כ – קידום אינטרסים של משפחת פשע שזכתה במכרז בפרויקט בראשל"צ

היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 פתחה בחקירה גלויה, בתום תקופה של כשנה וחצי במהלכה התבצעה פעילות סמויה אינטנסיבית כנגד יו"ר הקואליציה דוד ביטן בגין חשד לקבלת שוחד, הלבנות הון ועוד. החשד העיקרי נגד ביטן בזמן כהונתו כח"כ – קידום אינטרסים של משפחת פשע שזכתה במכרז בפרויקט בראשל"צ.

במשטרה הדגישו כי מועד החקירה נקבע בהתאם לצורכי החקירה, כמו גם זמן רב מראש, אך במערכת הפוליטית הביעו ביקורת על המשטרה כי המועד נעשה על רקע העברת חוק ההמלצות.

כפי שפרסמנו, בשעות הבוקר נעצרו 10 חשודים לחקירה באזהרה ועוכבו 7 מעורבים נוספים בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון עבירות לפי פקודת מס הכנסה ועבירות על פי חוק מע"מ וכן עבירות נוספות.

מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל, במשותף עם רשות המיסים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה ומתמקדת בתופעת השחיתות הציבורית.

כאמור, במשך כשנה וחצי מתנהלת במשטרת ישראל חקירה סמויה שהחלה בעקבות פיקוח על פעילות פלילית בקרב גורמים העוסקים בפשיעה חמורה שזוהו כמי שנכנסו לואקום שנוצר לאחר סיכולי עומק בארגוני הפשיעה הגדולים בישראל.

במהלך החקירה הסמויה, נחשף שיתוף פעולה לכאורה בין גורמי פשיעה חמורה אלה, לבין בכירים ברשויות מקומיות שונות וכן ברמה הארצית.

עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם וכן מתבצעת אכיפה כלכלית נרחבת.

החשודים הובאו לחקירה במשטרה ובשעות הצהריים יובאו ככל שיידרש מבחינה חקירתית, לדיון בבימ"ש השלום ראשל"צ, בבקשה להאריך את מעצרם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.