ביטן על איומי ליצמן: "זה יכול להפוך למשבר אמיתי"

יו"ר הקואליציה התייחס ב"חדשות הבוקר" למשבר בין ליצמן לראש הממשלה בשל חילולי השבת ברכבת הקלה. ליצמן: "לא נלך על זה לבחירות" – צפו בפאנל

אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, עשרות יהודיים יעבדו בשבת הקרובה במסגרת העבודות המתוכננות ברכבת הקלה – מה שהביא את השר ליצמן לאיים בפירוק הקואליציה. בפאנל חדשות הבוקר בערוץ 12 דנו החברים באיום הממשי על שלומה של הקואליציה.

"לא נסכים להפסיק את העבודות ברכבת כמו שדורש השר יעקב ליצמן", טוען יו"ר הקואליציה דוד ביטן, בתגובה לאיומי ליצמן. "ננסה למצוא פשרה אבל זה יכול להפוך למשבר אמיתי. אי אפשר לנהל ככה קואליציה. החרדים קיבלו הרבה בממשלה הזו, לא נעמוד דום כל פעם שיש להם בעיה. נמצא פתרון אבל זה לא יקרה מהיום למחר".


"לציבור החרדי נושא השבת הוא החשוב ביותר", הסביר העיתונאי החרדי, בני רבינוביץ' בפאנל. "אין החלטה לפרוש מהקואליציה אבל הם הולכים חזק על העניין הזה. אלה לא איומי סרק, בסופו של דבר זה יכול להוביל לפירוק הממשלה".

הפרשן הפוליטי חיים לוינסון (הארץ) ניתח את המשבר מנקודת המבט שלו: "ליצמן מציב את ראש הממשלה בדילמה מאוד קשה. אם לא יהיה איזה פיתרון טכני, בנימין נתניהו יצטרך לבחור. או ללכת עם ליצמן, שהוא 'חייל נאמן' בקואליציה, או להשבית ליום אחד את הרכבת בכל הארץ, מה שיגרום לכאוס במדינה. לתחושתי, ליצמן טיפס על עץ גבוה וגם החרדים רוצים שירד, הקואליציה הנוכחית טובה עבורם".

בתוך כך, שר הבריאות יעקב ליצמן אמר הבוקר בראיון לגלי צהל כי הוא מאמין שמשבר הרכבת. "עובדים עלינו", אמר ליצמן לתכנית דקלסגל בגלי צה"ל. "אני לא רוצה חילול שבת ולא רוצה ללכת לבחירות. אבל אם יהיה חילול שבת אני אתפטר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.