ביליארד ושינה על מזרן: עלילות השר בנט בעוטף עזה

במהלך סיור בישובי עוטף עזה נענה השר נפתלי בנט לבקשת התושבים ונשאר ללון במקום. בתפריט: משחקי ביליארד, שינה על מזרן ו…צבע אדום, כמובן

כעת אפשר לספר: יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט הגיע אתמול לסיור עבודה בעוטף עזה שהתמשך קצת מעבר למתוכנן. בשל כך נשאר השר ללון בבית אחד התושבים…על מזרן.

בנט החליט להישאר ללון במקום לאחר שבמפגש עם תושבים הם אמרו לו בכאב: "אתה לא מבין את ההרגשה שלנו בלילות". בנט הודיע להם שהוא נשאר במקום בלילה להרגיש. במהלך הערב, בנט גם קיים ביקור בפאב של כפר עזה שם שוחח עם המבקרים ואף שיחק ביליארד עם התושבים.

"אתמול, במהלך סיור עבודה בישובי עוטף עזה, הגעתי לפגישה עם תושבי קיבוץ כפר עזה. במהלך המפגש אחד התושבים, אשר, אמר לי שהוא מקווה שאחשוב עליהם כשאעלה על יצועי הלילה", סיפר בנט, "אז החלטתי להישאר לישון שם בלילה, וישנתי בבית משפחת ליבשטיין (תודה לכם!)".

השר תיאר את הלילה המיוחד שעבר: "בערב, פגשתי כעשרה חברים בפאב הקיבוצי, אפילו שיחקנו קצת ביליארד, (מרבית המשפחות—בוודאי הילדים–יצאו עד לתום הלחימה) והם שיתפו אותי ברגעים מחייהם בצל המרגמות.

"הנה חלק משגרת החיים בכפר עזה: לילי איתמרי, 35 שנים בקיבוץ, במהלך המלחמה יכלה לצפות על העיר עזה מביתה, ועיקר דאגתה היה על בנה, חייל נח"ל שנלחם באותה השעה בצפון הרצועה. הבת של אחד החברים מתקלחת עם בגד ים, כדי שתוכל להגיע לממ"ד תוך מספר שניות בעת "צבע אדום. כל הזמן, ממש כל הזמן, שמעתי זמזום מזל"טים. כך 24 שעות ביממה. בזמן שחייה בבריכה, 'צבע אדום', במהירות הבזק השוחים מזנקים מהמים ומגיעים למרחב מוגן.

"בשנת 2008, ג'ימי קדושים, אחד מתושבי כפר עזה טיפל בגינה שלו בערב שבת, ולפתע נחתה פצצת מרגמה לידו והרגה אותו. זו היתה מכה קשה ביותר לכל חברי הקיבוץ. בכל הליכה ממקום למקום אתה "מתכנן" מסלול כך שתהיה במרחק של שניות בודדות ממרחבים מוגנים לאורך הדרך. האנשים כבר ממש מנוסים. זה בא להם טבעי.

"כאשר במהלך היום והערב שמענו בומים, חברי הקיבוץ יודעים לזהות לפי הצליל האם זו יציאת מרגמה, יציאת רקטה, כיפת ברזל או נפילה. בשעה 24:17 החלונות בבית משפחת ליבשטיין רעדו מרעש חזק. אין לי מושג מה זה היה, להם זאת שגרה. חשוב שאנו, תושבי ישראל בכל מקום, נבין מה עוברים אנשי עוטף עזה בכלל, וסמוכי-הגדר בפרט (יש הבדל עצום בין ישובים סמוכי גדר/מרגמות לאלו המרוחקות יותר).

"אני לא אכתוב כאן מפרט מבצעי לפתרון. את זה אני משמיע ודוחף בקבינט. מה שבטוח שההתנגדות שהבעתי לשיח עם הרוצחים מהחמאס לא פחתה. להיפך. אסור לנהל מו״מ עם חמאס.

ביום חמישי הקרוב צמרת משרד הכלכלה תחזור לשטח על מנת לקדם את השלבים הבאים בתכנית שלנו לטובת תושבי האזור.

"זה היה רק לילה אחד, ואני מבטיח לתושבי עוטף עזה שהקול שהשמעתם ילווה אותי בכל צומת קבלת החלטות כעת, ובעתיד. מעל לכל – תודה אחינו הגיבורים".

IMG-20140825-WA0013

IMG-20140825-WA0012

IMG-20140825-WA0011

IMG-20140825-WA0008

IMG-20140825-WA0009

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מיחצן את עצמו והאתר מתפתה להביא תמונות ולעשות לו את העבודה

    ל |
    הגב