בימין תוקפים את עמוס עוז: "להעניק לו פרס ישראל באנטישמיות"

הסערה בעקבות דברי עמוס עוז: בימין תוקפים בחריפות את דברי הסופר שכינה את נוער הגבעות ואנשי תג מחיר 'ניאו נאצים'. ח"כ משה פייגלין כתב: "עמוס עוז הנאלח מכנה את היהודים – הנאצים החדשים, בשעה שאת רוצחיה של דדון הוא לא מכנה כך". ואילו סגן ראש המועצה האזורית שומרון האשים את עוז ב"זילות השואה"

תגובות חריפות בימין בעקבות התבטאותו של הסופר עמוס עוז לפיה אנשי תג מחיר ונוער הגבעות הם 'ניאו נאצים': ח"כ שולי מועלם (הבית היהודי) הגיבה בחריפות לאמירה של עמוס עוז: "אולי באמת הגיע הזמן להעניק לך את פרס ישראל בשנה הבאה, פשוט צריך להמציא בשבילך קטגוריה חדשה. אנטישמיות מודרנית", אמרה מועלם.

ח"כ משה פייגלין (הליכוד) כתב בדף הפייסבוק שלו: "עמוס עוז הנאלח מכנה את היהודים – הנאצים החדשים. מן הסתם תזכה אותו האמירה הזו בעוד כמה כיבודים ופרסי יוקרה בגרמניה. הוא לא מדבר כך כלפי הציבור ממנו יצאו רוצחיה של שלי. דמה מזעזע אותו הרבה פחות מכתובת גרפיטי נעלמה".

סגן ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר: "עמוס עוז ממצב את עצמו כתאום הסיאמי של אנשי תג מחיר, כמו אותו קומץ קיקיוני הזורע שנאה רעל ורפש בחברה הישראלית על ידי גרפיטי והצתות, עמוס עוז מפיץ שנאה רעל ורפש בעם בלשונו. בשונה מעמוס עוז המסתפק בדברי הרס אל מול המיקרופון, בהתיישבות ובגבעות ביהודה ושומרון פועלים בנחישות כנגד פרובוקטורים או גורמים קיקיוניים קיצוניים הקשורים לתופעות שכאלה".

דגן הוסיף: "אינני חושב שאנו כאנשי התיישבות צריכים להגיב בתקשורת כל בוקר לנושא הזה, כפי שעירית תל אביב וראש העיר רון חולדאי אינם מתבקשים להתנצל בכל פעם שצעיר נדקר במועדון בתל אביב. אנו פועלים כנגד זה באמצעים העומדים לרשותנו, הנסיון להציב את ההתיישבות בחזית התקשורתית של 'תג המחיר' הוא פוליטי ושקוף. אולם אסור לשתוק אל מול דברי ההסתה של עוז כלפי צעירים בגבעות ביו"ש, משום שהם גם מנסים לכרוך באופן חמור ביותר ושקרי ביותר את נושא 'תג המחיר' עם הגבעות ביו"ש, ובעיקר משום שדברי ההסתה הללו משקפים תופעה מדאיגה בשמאל הקיצוני, של ניסיון להלבין את הטרור הפלסטיני ולהדביק בכח תווית מלאכותית של טרור למאות אלפי המתיישבים ביו"ש".

בנוסף, הדגיש דגן, זוהי הוזלה חמורה ביותר של השואה, בעצם ההשוואה לנאו נאצים.

בסיום דבריו אמר: "דברי ההסתה חמורים שבעתיים כשהם נשמעים מפיו של איש השמאל הקיצוני עמוס עוז שזכור לכולנו כיצד ביקר את הארכי רוצח מרואן ברגותי בכלאו ואף העניק לו את ספרו עם הקדשה אישית. בדיוק כפי שאנו נלחמים בשאט נפש כנגד מבצעי המעשים המכונים 'תג המחיר', כל בר דעת במדינת ישראל דוחה בשאט נפש את ההסתה והניסיון להפיל האשמה קולקטיבית על משפחות צעירות ובני נוער הגרים בגבעות בהתיישבות ביו"ש. הגיע הזמן לשים סוף להסתה ולשנאה של השמאל הקיצוני".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.