בין הונגריה לסרביה: שליח חדשות 2 עם הפליטים (וידאו)

שליח חדשות 2 הגיע לכפר רוז'קה בגבול בין הונגריה לסרביה, שם מסתיים המסע הרגלי של הפליטים לאירופה שנאבקים לחיים חדשים.כך זה נראה

שליח חדשות 2 הגיע לכפר רוז'קה בגבול בין הונגריה לסרביה, שם מסתיים המסע הרגלי של הפליטים לאירופה שנאבקים לחיים חדשים. זה עובר דרך גדר תיל, צעדה על מסילת ברזל והתחמקות מהרשויות שמבקשות לכלוא את הפליטים.

(באדיבות רשת)

בכפר ההונגרי רוז'קה צעדה רגלית במסע מפרך ומסוכן של אלפי קילומטרים. ליד שדות הכפר עובר נתיב הכניסה העיקרי ממדינות הבלקן אל האיחוד האירופי.

בלילה בילו הפליטים ביערות על הגבול הסרבי של הגבול ועם שחר החלו לנוע לתוך הונגריה. המבריחים הובילו אותם עד למסילת הרכבת יחד עם נשים הרות, ילדים, קשישים וחולים, אבל בשלב הזה הרגליים כבר נושאות אותם מעצמן.

השוטרים ההונגרים, מקבלים את המסתננים התשושים בלחמניות ובבקבוקי מים ומורים להם להמתין בחלקת שדה. אוטובוסים בשירות המשטרה אוספים אותם בהמשך למחנה שבו הם נדרשים להציג מסמכים ולמסור טביעת אצבע. רבים מהפליטים מנסים להתחמק מהשלב הזה כדי שבעתיד לא יגורשו חזרה מגרמניה להונגריה.

 

הרשויות בהונגריה מאפשרים למסתננים לעלות לרכבת כשהם חושבים שפניהם לחיים חדשים, אך כשנעצרו הרכבות נדרשו הנוסעים המרומים לרדת ולהתייצב לרישום במחנות. משפחות שלמות התייצבו מול השוטרים וניסו למנוע את רוע הגזירה, אך לשווא.

"אל תמתחו ביקורת על כך שהונגריה עושה מה שהיא מוכרחה לעשות", הסביר ראש ממשלת הונגריה. "אנחנו אחוזי אימה, העמים באירופה אחוזי אימה". הוא אף הוסיף שגל הפליטים מאיים על האופי הנוצרי של אירופה – דברים שעוררו גל של גינויים.

ואילו מנהיגי האיחוד האירופי אחוזי תזזית. הם לא מפסיקים להיפגש, לחפש פתרונות. כולם מסכימים שיש למצוא פתרון למשבר "ברוח האיחוד האירופי", הזרם של הפליטים נמשך ואירופה עומדת חסר אונים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אלו שגשו את היהודים קבלו מחנות פליטים ערבים מגיע לכם תתפוצצו עוד 50 שנה אירופה תהיה מוסלמית

    נאור |
    הגב