בין הזמנים: זאג מיר, בטבריה כבר היית?

אם במסגרת בין הזמנים הגעתם לעיר טבריה, סביר להניח שלא תפספסו את אשר – מי שדואג לביטחון המתרחצים בחוף הנפרד, "החרדים יודעים לשמור על ההוראות והניקיון" – צפו

מי שמטייל בעיר הצפונית טבריה בימי בין הזמנים מרגיש כאילו מדובר בואכה בית הכנסת איצקוביץ בבני ברק , ואם אתם כבר בטבריה אז וודאי קפצתם לטבול במי הכנרת כמו רבים במגזר החרדי שלא מוותרים על ביקור בחופה הנפרד של העיר .

ניצלתי את הביקור בחוף (גילוי נאות- הכותב תושב טבריה) לראיון עם מנהל החופים בטבריה ומי שמנהל את החוף הנפרד הלא הוא המציל הוותיק אשר אלמלם.

החוף של אשר הוא היעד המועדף על משפחות ובחורי הישיבות שמבקרים בעיר, ואיך אפשר בלי הצעקות המוכרות במערכת הכריזה, ״מתרחצים יקרים תשמרו על עצמכם״, ״לא לעבור את החבל״, ו"אתה שם אם המזרן, איפה אבא שלך?״ .

איך מתמודדים עם העומס בימי בין הזמנים ?

בחוף הנפרד יש לפעמים מאות מתרחצים בו זמנית וקיימת תחלופה גדולה של אנשים, כמובן שהיזמה של כניסה חינם לחופים מגבירה את הקצב והכמות של האנשים בחוף, (חשוב לציין שמי שיחפש לשבת ולא על חול הים ייאלץ להיפרד מעשרה שקלים.)

הציבור החרדי ממושמע להוראות ?

בשונה ממה שחושבים על החרדים, הציבור החרדי מאוד ממושמע, הן מבחינת הוראות המצילים והן מבחינת שמירה על הניקיון של החוף.

שמגיעה שעת היציאה מהחוף, אנחנו מבקשים ו 99 אחוז מהציבור יוצא, תמיד ישנם בודדים שנשארים, אבל זה קורה בכל חוף ובכל עיר בישראל.

אתה חושב שצריך לחדד את נשוא הבטיחות?

הציבור צריך להקפיד בזה יותר וזה כואב לי לראות שמזלזלים בנושא הזה, אני רואה לפעמים אנשים שמשאירים לבד את הילדים הקטנים שלהם בחוף ויושבים במרחק רב מהם. צריך לזכור שחובה לשמור על קשר עין עם הילדים שנכנסים למים.

מתרחצים חושבים שאם יש לילד גלגל ים או עזרי ציפה אחרים זה בסדר, צריך להיזהר, לפעמים יש רוחות וגלים וזה מסוכן מאוד, כל יום יש לי מקרים של סכנה בגלל דברים כאלה.

לסיום אומר אשר, "חלק נכבד ממשפחתי חרדים, אני אוהב את העובדה שלי עם המגזר, זה הכיף שלי כל יום להתעורר ללכת לתפילה בנץ ולבוא לחוף לשמור ולשמח את עם ישראל".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.