בין המתעללים באריתראי גם אנשי כוחות הבטחון (וידאו)

חקירת הלינץ' שבוצע בנתין הזר מאריתריאה שנחשד כמחבל מתמקדת בארבעה עד שישה חשודים, שניים מהם לובשי מדים ממערכת הביטחון. אחד ממשתתפי התקיפה לחדשות 2: "אני מצטער, כולי בסטרס". {אזרחים משחזרים רגעי האימה}

הסערה הציבורית בעקבות הלינץ' שבוצע בנתין האריתראי: בעקבות מותו של זרהום הפטום, האזרח האריתראי שנורה כי זוהה בשוגג כמחבל בפיגוע הירי בתחנה המרכזית בבאר שבע. משטרת ישראל מתכוונת לעצור מספר חשודים במעורבות בלינץ' שבוצע אמש, החקירה מתמקדת בשלב זה ב-4-6 חשודים עיקריים, ביניהם שני לובשי מדים ממערכת הביטחון.

הכלי העיקרי ששימש את המשטרה להתחקות אחר זהות החשודים הוא סרטוני מצלמות האבטחה שהנציחו את האירוע הקשה. בשלב זה ההחלטה במחוז הדרומי במשטרה היא לעכב את מעצר החשודים עד שיתקבלו תוצאות נתיחת גופתו של זרהום שיבהירו מה גרם למותו – הירי או פגיעת האזרחים. מהממצאים האלה ייגזרו העבירות שבהן יואשמו החשודים.

צפו בשחזור רגעי האימה בפיגוע בבאר שבע (באדיבות רשת)

חקירת המשטרה מלווה על ידי הפרקליטות וההחלטה המשותפת לשני הגופים היא שההתנהלות במקרה זה תהיה לחומרה משני טעמים: ראשית, מהצילומים עולה באופן חד משמעי כי גם אם חשדו כי העובד הזר הוא מחבל – לא נשקפה ממנו שום סכנה לאחר שנורה על ידי לוחם מג"ב מחוץ לתחנה ועל ידי מאבטח, שפגע בו בתוך התחנה מטווח קצר במיוחד.

חשוד במעורבות בלינץ': "מצטער"

בשיחה עם חדשות 2 סיפר היום אחד מהחשודים בתקיפה על האירועים האלימים שהתרחשו אמש בתחנה המרכזית. "אני בעצמי זרקתי את הספסל, אני מצטער על זה", סיפר האיש. "כולי בסטרס על זה, מהפחד אתה לא יודע כבר מה לעשות. עשיתי את מה שעשיתי ולצערי זה לא היה המחבל".

דודו, אחד מהאזרחים שהשתתפו בתקיפה, אמר בראיון לרזי ברקאי בגלצ: "ראיתי שאנשים באו והתגודדו סביבו, הבנתי מהאנשים שזה היה המחבל. אם הייתי יודע שזה לא היה המחבל הייתי שומר עליו כמו שאני שומר על עצמי. ברגע של פחד ולחץ, אתה עושה דברים שאתה לא מודע להם בכלל".

לטענתו, כל עוברי האורח בתחנה המרכזית השתתפו בתקיפת זרום הבטום. על אלו שגוננו עליו כשהוא מנוטרל על הרצפה, אמר כי "הם לא גוננו עליו, הם רק שמרו שלא יקום שלא יעשה כלום…אין בן אדם שלא הרביץ לו, שלא עשה עליו לינץ'. לא ישנתי טוב בלילה וחשבתי רק על הדברים האלה, אני מרגיש גועל נפש עם עצמי".

האזינו

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שני) לפיגוע הירי שאירע אמש בתחנה המרכזית בבאר שבע.

נתניהו התייחס בדבריו ללינץ' שנעשה באזרח האריתריאי הפטום זרהום וקרא לציבור הישראלי להנמיך את הלהבות. "שאף אחד לא ייקח את החוק לידיים", אמר נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד בכנסת. "אדם שנקלע למקום האירוע צריך לפנות את השטח לכוחות הביטחון".

נתניהו התייחס לגל הטרור והאשים את חמאס, הרשות הפלסטינית ואת התנועה האסלאמית בהסתה נגד ישראל. "מה שאנחנו רואים עכשיו זה שילוב בין בן לאדן לצוקרברג", הוא אמר. "ההסתה ברשתות החברתיות היא המניעה את מעשי הרצח, אנחנו רואים זאת בבירור".

"תחקרנו את המפגעים שנותרו בחיים", הסביר נתניהו. "נכנסנו לעמודי הפייסבוק של אלו שנהרגו בזמן ניסיונות הרצח, ואנחנו רואים בבירור שיש הסתה מאוד ממוקדת והיא מפעילה את מעשי הרצח הללו".

"אנחנו גם יודעים שזה לא מקרי", הוא הבהיר. "ההסתה באה ממוקדים ברורים. בימים הקרובים אנחנו נודיע על שורת צעדים שננקוט נגד התנועה האסלאמית. מחובתנו להגן על אזרחי המדינה ואנחנו לא יכולים לקבל את זה שאזרחי המדינה מסיתים נגד קיומה של המדינה ומעודדים פעולות שגובות את חייהם של חפים מפשע".

צפו בדברי נתניהו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.