בין מזרח ירושלים להר נוף: 77% מהתלמידים בירושלים – חרדים וערבים (צפו)

כיצד יראה העתיד של ירושלים? בכתבה מיוחדת של ערוץ 2 עולה כי כ-77% מהתלמידים בירושלים הם חרדים וערבים, בהם מאות אלפי תלמידים . הסיור בישיבה התיכונית החרדית הראשונה- והצצה לכיתות בהר נוף ובמזרח ירושלים. צפו

כ-77% מהתלמידים בירושלים הם חרדים וערבים, לומדים במסגרות העתיד של החינוך בירושלים בהם מאות אלפי תלמידים, חרדים, ערבים ומיעוט של חילונים ודתיים שחיים זה לצד זה אך בנפרד.

 צפו בכתבה של כתבי חדשות 2 באדיבות רשת

בשביל להבין את הפערים, נכנסו כתבי חדשות 2 למסגרות החינוכיות בירושלים, תחילה נכנס יאיר שרקי ודנה  ויס  לבית ספר חרדי  בשכונת הר נוף בירושלם וקיבלו הצצה לתוך הכיתות, שם הולכת ונרקמת המציאות הישראלית החדשה , היום בירושלים, מחר בישראל. רוב התלמידים שואפים להיות אברכי כוללים, "מהנדס" מבחינתם נחשבת מילה גסה .

שרקי וצוות חדשות 2 סיירו בין היתר בישיבת 'חכמי לב', ישיבה תיכונית חרדית שם ניגשים לבגרות במתמטיקה, אזרחת ולשון, אך זה די נדיר בנוף הירושלמי החרדי.

בכתבה שהוצגה בחדשות 2  נטען כי בקצב הזה בעוד עשור נמצא כאן עיר ענייה, מפולגת ומדממת שלא ציידה את תושביה בארגז כלים למחר. מצד שני, אם הצלצול יישמע והחמות ייפלו בין המגזרים, אולי מכאן עוד תצא הנוסחה של הישראליות החדשה, זו שנפרדת מהחלום הישן של שבת אחים גם יחד לטובת גרסה צנועה יותר של חיים אחד לצד השני. כל זה כמובן בתנאי שהפוליטיקאים ידאגו לעתיד ויסכימו להשאיר בינתיים את הפוליטיקה מחוץ לכיתה ולספרי הלימוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.