הושע נא: מצבו של מרן נותר קשה – בית החולים: אין סכנה מייידית לחיו" – מתעדכן

לאחר יום מתוח שבו עיני עם ישראל היו נשואות לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, בית החולים מסר הודעה לעיתונות  שנשקפת סכנה לחיו של הרב יוסף.

עדכון:   00 :20

המשנה למנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם בירושלים, פרופ' יעקב נפרסטק, עדכן בערב כי מצבו של הרב עובדיה יוסף עדיין מוגדר קשה אך יציב והוא נזקק לטיפול תרופתי.

 מצבו לא השתנה בשעות האחרונות. עיקר הטיפול הוא לנסות לייצב את המערכות כדי לחזק את גופו. הסכנה לחייו של הרב אינה מיידית", אמר פרופ' נפרסטק.

00 :16

סגן מנהל הדסה עין כרם, פרופ' יעקב נפרסטק, מסר אחר הצהריים עדכון על ההידרדרות במצב הרב, ואמר כי הוא סובל מכשל של מספר מערכות בגופו ונמצא בסכנת חיים אך לא מיידית. "מצבו קשה, הוא מורשם ומונשם ונזקק לסיוע תרופתי", אמר נפרסטק, "אנחנו עושים הכל ומקווים לטוב". לדברי נפרסטק, כל בני המשפחה של הרב  נמצאים אתו.

הערב ב-22:00 תערוך מועצת חכמי התורה עצרת תפילה למען הרב עובדיה יוסף המאושפז במצב קשה בבית החולים עצרת תיערך בישיבת "אור החיים" בהשתתפות הרב הספרדי הראשי יצחק יוסף, ובני משפחת הרב המאושפז.

הרבנית עדינה בר שלום, בתו הבכורה של הרב, אמרה אחר הצהריים לוואלה חדשות בצאתה מחדרו בבית החולים כי מצבו של אביה יציב. "אנחנו מתפללים כולנו, זקוקים לעזרה מלמעלה, הרופאים מתפללים איתנו וכולנו ביחד נלחמים על חייו", הוסיפה. "הוא חשוב לנו, הוא חשוב לכם, הוא חשוב לכל עם ישראל. רק אחת לכמה דורות מגיע מנהיג בסדר גודל כזה לארץ ואנחנו צריכים אותו כדי שימשיך לעשות את מה שהוא התחיל. כל חולה זקוק לנס. המשפחה מחזיקה מעמד בתקווה שהכל יסתיים לטובה".הדם. משפחתו של הרב עובדיה עדכנה כי הרופאים ציינו ש"המצב קשה, אנחנו נלחמים על חייו".

גורם בבית החולים סיפר כי "היה טיפול דיאליזה, קוצב זמני, קשיי נשימה, ועכשיו רואים שגם צריך לייצב את לחץ הדם וזה לא הולך לכיוון החיובי, זה לא נראה טוב. ברור שהמצב נהייה קשה יותר".

ברדיו קול ברמה דווח כי כל בניו של הגר"ע הגיעו כעת לביה"ח לקומה 8, גם ח"כ אריאל אטיאס הגיע.

לאחר הערכה רפואית הבוקר (שלישי)  שערכו בבית החולים הדסה עין כרם יצא פרופסור דן גילון  המטפל ברב יוסף לעיתונאים ואמר, "לאחר הערכה חוזרת הבוקר, מצבו קשה יותר. עשינו טיפול ושימוש בתרופה כדי לחזק את הווריד בשל לחץ הדם. זה סימן לא טוב לאדם מבוגר עם פגיעה בלב, בכליות ובלב, אנחנו מקווים שיהיה אפשר לשפר את המצב שלא מראה כיוון טוב".

ח"כ אלי ישי פרץ הבוקר בבכי בראיון ל'קול ברמה' בעקבות מצבו הקשה של מרן הגר"ע יוסף, לדבריו: "קשה לי לראות את הרב במצב הזה, לי באופן אישי הוא כמו אבא", והוסיף: "אנחנו מקווים כולנו שהכל יתאזן – צריך להתפלל שלא תהיה שום התדרדרות" •

IMG-20130923-WA0008 IMG-20130923-WA0009

מועצת חכמי התורה קוראת לציבור הרחב להתאחד להעתיר בתפילה ולקרוע שערי שמיים לרפואת הגר"ע, להקדיש את הלילה ליל הושענא רבה ללימוד ותפילה לרפואתו "והן אל כביר לא ימאס בתפילת רבים".

  הערכת מצב זו הגיעה לאחר שהבוקר מוקדם יותר עידכנו בבית החולים הדסה עין כרם כי חל שיפור קל במצבו של המנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, אשר הורדם והונשם אמש בעקבות הידרדרות חמורה במצבו. רופאו, פרופ' דן גילון,  סיפרכי למרות העובדה שהרב עדיין מורדם ומונשם, הלילה האחרון היה שקט וללא שינוי משמעותי. "מצבו יציב מבחינת המערכות השונות. וזה משמח אותנו".

פרופסור גילון הוסיף כי ישנו שיפור קל במדדים, "יש רושם של שיפור מסוים וההנשמה עובדת כמו שצריך". במהלך הבוקר תתקיים הערכה מדוקדקת של מצבו. בני משפחתו של הרב יוסף נקראו אתמול לשוב לבתיהם לאחר שנמסר להם כי המצב קשה אך אינו קריטי.

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "המצב של הרב יציב והלילה עבר בסדר מבחינת הרופאים. כל הסימנים החיצוניים יציבים וטובים". דרעי סיפר כי נערכת עכשיו התייעצות של צוות גדול של רופאים, שאמורים להחליט מה עושים בשעות הקרובות. "הרופאים מעודדים אותנו מאוד ואומרים אל ייאוש".

יו"ר ש"ס קרא "לכל האוהדים, האוהבים והמעריצים של הרב – אל ייאוש, זה הזמן להתפלל כי המצב הוא הפוך ויש סיכוי טוב שהרב יכול לצאת מהעניין הזה. צריך להתפלל – כל אחד בדרכו".

אמש התקשר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לרב יצחק יוסף, הרב הראשי הספרדי ובנו של הרב עובדיה יוסף. נתניהו התעניין במצבו של הרב יוסף, ומסר שהוא, יחד עם כל עם ישראל, מתפללים לרפואתו. ראש הממשלה ביקש עוד למסור כי הוא מכיר מקרוב את דאגת בנים להוריהם, שכן אביו של נתניהו, בן-ציון, הלך לעולמו לפני כמה חודשים.

במקביל התארגנו תפילות ברחבי הארץ, וגדולי ישראל בכל הארץ סגרו את ספרי הלימוד וקראו פרקי תהילים לרפואתו של מרן הרב עובדיה.

צפו בתמונות: צילום פלאש 90

. . .

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רפואה שלמה ובאמת תשובה גאותנית

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אני בטוח שאם יכניסו את הרב אמנון יצחק לחדר של הרב עובדיה מצבו של הרב עובדיה ישתפר.

  מכל מיני סיבות שלא אפרט כאן, הרב עובדיה אהב את הרב אמנון עד מאוד, חוץ מזכויות הרבות שיש לרב אמנון בברכותיו.

  כשהקב"ה יראה שעושים שלום, אני סמוך ובטוח שיהיה לרב עובדיה רפואה שלימה

  השאלה אם הסובבים אותו יהיו חכמים לעשות את הצעד הזה בחיים חיותו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • תגובה גאוותנית וכמובן טיפשית לא במקום

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב