ביקורת מימין: אורי אריאל נגד סרטון השתולים (וידאו)

השר אורי אריאל תוקף את תנועת הימין "אם תרצו" על סרטון השתולים שהפיקו נגד ארגון שוברים שתיקה, יוצא להגנת נשיא המדינה רובי ריבלין עליו הוא אומר כי לא השתנה, ותקף: אתם רוצים שנהיה מדינה כמו סוריה?

שר החקלאות אורי אריאל התראיין הבוקר לתוכנית עצם העניין עם קלמן ליבסקינד ברדיו גלי ישראל ונשאל האם הוא שותף לביקורת שנשמעה באחרונה כלפי נשיא המדינה. השר התבטא באופן חד משמעי בנושא ואמר כי "אני לא מקבל את הביקורת ואני חושב שצריך להרגיע. בימים האחרונים נוצר שיח בגדלים שאנחנו לא רגילים אליו. ריבלין הוא הנשיא של כולנו והוא נבחר על ידי כנסת ישראל. הוא מאחד יותר מכל אחד אחר את השבטים בישראל".
אוריאל המשיך ואמר כי "הנשיא הוא לא יחצ"ן של מדינת ישראל אלא הנשיא שלה. כמובן שחל על כולנו הכלל שמחוץ לגבולות המדינה נותנים גיבוי מלא למדינה ועל הביקורת להישמע רק בבית. אבל כשמבקרים את הנשיא או כל אחד אחר, חשוב לשאול גם איך מבקרים?".
לטענת המראיינת כי ייתכן והנשיא הפך את עורו ודעותיו השתנו אוריאל ענה "אני מכיר את הנשיא 30 שנה. לא השתנה האיש. בכל תפקידיו הוא היה עקבי ותמיד תמך במדינה יהודית דמוקרטית ובארץ ישראל. אני שמח שריבלין נבחר להיות נשיא. בעיני המתמודדים האחרים היו פחות טובים. נהדרים, אך פחות טובים ממנו."

צפו בקמפיין השתולים:

בנוגע לקמפיין השתולים של "אם תרצו" אמר השר כי "ראיתי ולא אהבתי את זה. יש רושם בעת האחרונה שחסרים כדורי ריטלין בשוק. מה ההשתגעות הזאתי? יש דרך להגיד דברים ולהשמיע ביקורת. ראינו אנשים שמתפשטים על הבמה ומקבלים אחר כך תמונה ומדברים עליהם".
השר המשיך בביקורתו על הקמפיין של "אם תרצו" ואמר כי "יהודים שמשרתים בצה"ל, גם אם דעותיהם הפוכים לגמרי משלי, אי אפשר ולהפוך אותם למחבלים או דברים דומים. יש לי ביקורת קשה על שוברים שתיקה אבל אני הייתי עושה את הסרט (של "אם תרצו") אחרת. האמירה ששוברים שתיקה מגינים על מחבלים היא לא נכונה ובוטה מידיי. הם לא חושבים שצריכים שיהיו מחבלים והם לא מגינים על המחבלים. בדיוק זוהי הסחיפה המסוכנת והלא בריאה".
כאשר נשאל השר מה דעתו לגבי הטענה שבפניותיו של ארגון שוברים שתיקה לבג"ץ בכדי שלא להתיר הריסתם של בתי מחבלים הם למעשה תומכים במחבלים, ענה כי "אפשר להגיד את זה כך, אבל אפשר גם להגיד את זה אחרת, שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית ומי שחושב שהוא נפגע בידי השלטון פונה לבג"ץ ובג"ץ הוא זה שמחליט ואנחנו מכבדים את פסיקותיו. למה זה לא בסדר? מה אנחנו רוצים להיות כמו בסוריה שיחליטו בלי בג"ץ ובלי בצלם ובלי אף אחד?".
בסוף דבריו השר הבהיר כי לדעתו פעילותם של ארגונים דוגמת שוברים שתיקה ובצלם היא "לא צודקת ולא ראויה" והוא היה מעדיף שהם לא היו באים לעולם.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.