ביקורת על קרדיטים שאינם נכונים שלקח לעצמו השר בנט ופירסם זאת בקליפ סיכום שנה ב-3 דקות

סוף השנה הלועזית הביאה גם שר הכלכלה נפתלי בנט לעסוק בסיכומים של כל פעולותיו המוצלחות כדבריו, בנט העלה לדף הפייסבוק שלו קליפ סיכום: "שנה אחת ב-3 דקות", וסיכם לדבריו את הצלחותיו, הן בתחומים הכלכליים והן בנושאי דת ומדינה.

אלא שההישגים שאותם מציג בנט עוררו כמה סימני שאלה במערכת הפוליטית בכל הקשור להצלחות אותן מציג בנט כשלמעשה – כך לדברי גורמים פוליטיים – הוא לא עשה כ"כ וכמעט לא השפיע ממה שרואים בסרטון.

לדוגמה, הרפורמה בשירותי הדת שבה מתגאה נפתלי בנט היא בעצם חקיקה של סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום – שאף עלתה לקריאה ראשונה בכנסת בדצמבר 2011.

גם בנושא התחרותיות שבה מתגאה בנט היא דרך של ועדת קדמי שהוקמה במשרד התמ"ת ונולדה בכלל בשנת 2011, כשכיהן שלום שמחון.

גם לגבי הצלחותיו בקשרי הסחר עם סין. היה אכן ביקור כלכלי של בנט בסין, אך כל סיבת ההצלחה שם נבעה מביקור ראש הממשלה נתניהו חודשים ספורים קודם לכן. כשחתם אז על מספר הסכמים כלכליים שפתחו את הצוהר לפעילות כלכלית מחודשת בין שתי המדינות.

גם משאל העם מי שקידם את רעיון משאל העם הוא דווקא יושב ראש הקואליציה הנוכחי יריב לוין, בקדנציה הקודמת שלו. נושא נוסף שעלה בסרטון הוא השוואת תנאיהם של חלק מעובדי הקבלן, אך במקרה זה מדובר בהסכם שנחתם לפני כשנתיים בין האוצר לבין ההסתדרות. כך שכל הצגת הצלחותיו הם כמעט שאינם נכונים.

מלשכת בנט נמסר בתגובה: "הקנאה עושה רע לעור הפנים, ובכלל כדאי שהפוליטיקאי שהשקיע זמנו היום בצפייה בסרטון ובפנייה נואשת לכתבים, יתאמץ כך בענייני משרדו ואז גם הוא בוודאי יוכל להציג הישגים. ואגב, בשל מגבלת הזמנים נאלצנו להציג רק חצי מפעילות השר".

צפו בקליפ הסיכום של בנט – באדיבות רשת

צילום תמונה – פלאש 90

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ככה זה. זה כמו שאומרים כחלון מהפכת סלולר והתחיל את זה אטיאס. האחריות לטוב ולרע זה על מי שזה קורה אצלו. לצערנו..

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב