ביקורת פנימית • אחד מרבני 'הפלג': "ההפגנות מוציאות מהלימוד צועקים ורבים שם" (האזינו)

חילוקי דעות במחנה 'בני תורה' • בזמן שמאות יוצאים מדי יום להפגנות סוערות ברחבי הארץ נגד מעצר העריקים מצה"ל, הגר"צ שנקר מבכירי רבני 'הפלג' וראש ישיבת 'בית דוד' בשיחה עם תלמיד: "זה מוציא מהלימוד ועושה את האדם פרוע" • 'בני תורה': "המתפרעים הם בשוליים". האזינו

ברחבי הארץ נמשכות ההפגנות של אנשי "הפלג הירושלמי" בעקבות מעצרם של 3 בחורין שסירבו להתייצב בלשכת הגיוס ולהגיש דיחוי מסודר. בכמה מוקדים בבירה הציתו מכלי אשפה וחסמו כבישים בכמה מקומות. ארבעה מפגינים נעצרו אמש בירושלים ושניים נוספים בהפגנה סוערת בכניסה לעיר אלעד.

בהפגנה בכניסה לאלעד קצין משטרה נפצע באורח קל מאבנים שיידו לעברו המפגינים. לטענת המשטרה, המפגינים חסמו את הכביש במקום ובמהלך פיזורם התפרעו ויידו אבנים. שניים מהם נעצרו לחקירה.

ב'מרכז החדשות' נחשף כי בעקבות המחאות האלימות הפנה בחור ישיבה שהציג את עצמו כלומד בישיבת "מעלות התורה" בירושלים שאלה להגאון ר' צבי שנקר ראש ישיבת "בית דוד" ומרבני "הפלג הירושלמי": "יש הפגנות בימים האחרונים, האם צריך ללכת להפגנות"? נשאל. "אני לא חושב שצריך ללכת זה מוציא מהלימוד, אם אתה בטוח שזה לא יוציא מהלימוד זה משהו אחר, אבל זה עושה את האדם פרוע". השיב הגר"צ.

[alooma ref="776b49168e05471a92023379a51447af.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]
זה עושה את האדם פרוע. האזינו לשיחה המלאה

השואל המשיך להקשות: "האם בין הסדרים אפשר ללכת לחסום כבישים"? "אני חושב שזה עושה את האדם פרוע, אם תוכל לעמוד בשקט ולא להיכנס לתוך הסערה"…. "להיות פעיל זה מוציא מהלימוד, דברים שממוציאים מהלימוד לא צריך לעשות אותם, אם תוכל להתגבר ולא לצאת מהלימוד אז אפשר לצאת לקצת זמן".

הגר"צ סיים: "גם בין הסדרים זה מוציא מהלימוד רוח סערה נהיים שם, צועקים רבים שם. זה מוציא את כל הבן אדם משלוותו. אם זה במקום שלא יכניס אותך לרוח סערה במקום שקט אז למה לא. אבל אם נכנסים לתוך הרוח סערה, מתפרעים וצועקים אז לא".

גורמים ב"בני תורה" ששוחחו עם 'קוקר' אומרים: "המחאות הם על דעת ראש הישיבה הגר"ש אוירבך, במידה ויש התפרעויות אלו דברים חריגים שבאים מהשוליים של המפגינים".

מאז מעצרם של 4 בחורי הישיבה שלא התייצבו להגיש דיחוי, מאמרי עיתון "הפלס" מסבירים את עמדתו הקנאית של הגר"ש אוירבך, המעודדת בחורי ישיבה שלא להתייצב בלשכות הגיוס כדי להסדיר את הפטור שלהם מגיוס, וזאת בטענה כי קיימת תכנית להגדיל את אחוזי הגיוס של בחורי הישיבות במסגרת חוק הגיוס החדש.

תלמידיו של הרב אוירבך הפגינו אמש בירושלים יחד עם שותפיהם החדשים – בחורים ואברכים מהפלגים הקנאיים והאנטי ציוניים של "העדה החרדית". רובם מתגוררים בשכונת מאה שערים בירושלים.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ״למבינים בעם״ אין שום סתירה בין דבריו של הגאון רצ׳ש לבין מרן רה׳י שליט׳א כי ברור שיש חובת מחאה להרעיש עולם ומלאו לכל אדם כפי יכולותיו ,אך זה בשיעור בכדי שיוכל לשוב לתלמודו אך מרכז (החדשות)הקשקושים הנשלט ע׳י ״אחים מבולבלים״(כלשון מרן רה׳י) אינו מסוגל להבין ענין פשוט זה

    מהמבינים בעם!! |
    הגב
  2. אני מתעב את אנשי הפלג, אבל להקליט בנאדם ללא ידיעתו ולהפיצו למרות בקשה מפורשת "שלא לומר דברים בשמי" זהו מעשה נבלה לא פחות מלחסום צירים עם פחים בוערים.

    מיקי |
    הגב