ביקורת של מס הכנסה בירושלים

"אין לצ'קים קשר לעסק למרות שהם רשומים לפקודתו ולמוטב בלבד…"

אנשי יחידת ניהול ספרים ברשות המסים ערכו מבצע ביקורת רישום הכנסות בירושלים. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה ירושלים 1, נערכו 167 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 9% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

במשרד של עורך דין בעיר נבדקו דפי חשבון הבנק ונתגלה כי הוא לא רשם סכום של 50,000 ₪. עורך הדין טען "אחת לתקופה אנו מתפנים ומוציאים קבלות עבור מספר חודשים". בדיקת חשבון עסקי של עורך דין נוסף העלתה כי בחשבון הופקדו כ- 2500 ₪ בגין טיפול בתיקי גבייה שלא נרשמו בספרי העסק. עורך הדין הסביר "זו טעות בתום לב". ביקורת שנערכה בחברה העוסקת בהפעלת אולם אירועים העלתה כי בעלי העסק לא רשמו צ'קים בסכום כולל של כ- 10,000 ₪ בתוכנת המחשב הייעודית שקיימת בעסק. בעלי החברה טענו "לא הצלחנו להבין איך עובדים עם המחשב".

המבקרים הגיעו למספרה בעיר וגילו כי בעליה לא רשם סכום של כ- 6000 ₪ שנתקבל בגין השכרת עמדה נוספת לספר אחר. בעל המספרה טען "אעביר לרואה החשבון". המבקרים ביצעו נסיעת ביקורת במונית שלא נרשמה לאורך כל זמן הנסיעה והעצירות שהתבצעו. הנהג הסביר "הייתי באמצע נהיגה". בביקורת במרפאה גילו המבקרים כי בעליה לא רשם הכנסות של כ- 65,000 ₪ שנתקבלו בגין השכרת חנות. בעל המקום הסביר "לא ידעתי שצריך להוציא קבלה". בביקורת נוספת אצל עורך דין, נמצא כי הוא לא רשם שני צ'קים בסכום כולל של כ- 25,000 ₪. עורך הדין הסביר "אין לצ'קים קשר לעסק למרות שהם רשומים לפקודתו ולמוטב בלבד…".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.