ביקור הנשיא: מנהל הת"ת מדבר

מנהל ת"ת 'דברות משה' בהר נוף מסביר מה עומד מאוחרי הביקור של נשיא המדינה במקום, ומסנגר על עמיתיו מ'קהילות יעקב'

לאחר שנדחה על ידי מספר תלמוי תורה, יציין היום נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, את פתיחת שנת הלימודים החרדית בביקור בת"ת 'דברות משה' שבשכונת הר נוף הירושלמית.

מנהל הת"ת התראיין הבוקר ל'קול ברמה' והסביר את ההיגיון שמאחורי הבאת הנשיא למוסד שבהנהלתו: "אנחנו בשיטה שאם אפשר לכבד ולעשות קידוש השם – בלי לגרום נזק לתלמידים – אז זה מה שעושים".

בהמשך לימד המנהל סנגוריה על הנהלת ת"ת 'קהילות יעקב' שביטלה את הביקור ברגע האחרון. לדברי המנהל, מנהלי הת"ת דוגלים בשיטה השוללת כל פעילות שאינה תורמת לתלמידים – אף אם היא אינה מזיקה.

כזכור, בשבוע שעבר דווח כי הנהלת ת"ת "קהילות יעקב" בירושלים ביטלה את ביקורו של הנשיא בעקבות הגינויים שהשמיע לאחר הדקירה במצעד הגאווה ופיגוע ההצתה בכפר דומא.

במהלך השבוע, גם עיריית בני ברק הודיעה על דחיית הביקור של ריבלין בבניברק וזאת בשל לוח זמנים צפוף.

מבית הנשיא נמסר לגל"צ כי "הביטול התקבל בצער, ואין לנו אלא לקוות כי השיעור בנושא אהבת חינם יהיה מרובה משתתפים".

יושב ראש ועדת החינוך בכנסת, חבר הכנסת יעקב מרגי (ש"ס) התראיין מאוחר יותר לגל"צ והביע זעם על ההתפתחות: "שר החינוך צריך לבדוק אם מנהל בית הספר יכול להמשיך לחנך את ילדי ישראל…מה כבר היה אומר הנשיא לאותם תלמידים רכים? מדבר איתם על אהבת חינם".

מרגי הוסיף: "זה חמור מאוד, פוגע ומעליב. צריך לחזק את ידי נשיא המדינה".

בוידאו: הנשיא ריבלין בראיון. האם ההתבטאויות שלו הובילו לביטול הביקור?

(באדיבות רשת)

כאמור, בלשכת נשיא המדינה החליטו לא להרים ידיים והצליחו לתאם ביקור עם תלמוד תורה חרדי אחר שכן מסכים לקלוט את הנשיא שהתבטאויותיו האחרונות עוררו, כזכור, מחלוקת ציבורית עזה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. השאלה היא למה המדינה מעוניינת בנשיא שלא תורם לאזרחים…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב