ביקור חשאי: הרב בערל לאזאר ביקר באיראן

בשליחותו של פוטין: הרב בערל לאזאר, רבה הראשי של רוסיה, ביקר לאחרונה באיראן ונפגש עם הקהילה היהודית

רבה הראשי של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר, חסיד חב"ד, יצא לאחרונה למסע חשאי קצר באיראן.

הבוקר דיווח אתר ווינט, כי "הרב לזר, מהאנשים הקרובים ביותר לפוטין, היה חלק מפמלייתו של ראש הבית התחתון ברוסיה (הדומה) ויאצ'סלב וולודין, שהגיע לביקור בן 24 שעות בראש משלחת רוסית גדולה שקיימה שיחות בפרלמנט האיראני".

את ההחלטה לצרף את הרב לאזאר למשלחת קיבל לא אחר מאשר נשיא רוסיה פוטין, שהרב מקיים אתו קשרים ידידותיים מזה שנים. לפי האתר, האיראנים התנגדו בתחילה לצירופו לטהרן של הרב היהודי, אולם הרוסים היתנו את קיום הביקור – שנועד לשפר את קשרי הסחר בין איראן לרוסיה – בהצטרפות הרב למשלחת.

יצוין כי הביקור נערך כבר ב-9 באפריל, מיד לאחר חג הפסח, אך רק היום עצם היותו אושר לפרסום. הרב לאזאר יצא לאיראן עם אחד מעוזריו, והשניים דאגו להביא עימם גם אוכל כשר לטיסה.

במהלך הביקור בטהרן, דיווח האתר, יצא הרב לאזאר לביקור נדיר במוסדות הקהילה היהודית בטהרן. הוא ביקר בבית הכנסת המרכזי ובבית ספר יהודי מקומי, שחלק מהמורות בו הן מוסלמיות שיעיות עם חיג'אב. בכיתות תלויות תמונות של האייתוללה חומייני ושל המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי לצד פסוקים מהתנ"ך בעברית.

במהלך ביקורו עסק הרב אך ורק בסיוע לקהילה היהודית בשמירה על אורח חיים יהודי כשר במדינה מוסלמית שיעית.

כמו כן, הרב לאזאר נפגש עם ראשי הקהילה היהודית בעיר, שמע על הקשיים וצפה בילדים יהודים שמגיעים השכם בבוקר למוסדות הקהילה היהודית ומקבלים ארוחת בוקר לפני שהם הולכים לבית הספר המקומי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.