בישיבה מיוחדת הרבנים הראשיים נפרדו מהרב לאו

לרגל יום ירושלים, קיימה היום מועצת הרבנות הראשית לישראל, בנשיאות הרב הראשי הגאון הרב דוד לאו ישיבה מיוחדת וחגיגית במנהרות הכותל המערבי

לרגל יום ירושלים וציון חמישים שנה לשחרור העיר העתיקה, קיימה היום מועצת הרבנות הראשית לישראל, בנשיאות הרב הראשי הגאון הרב דוד לאו ישיבה מיוחדת וחגיגית במנהרות הכותל המערבי.

במהלך ישיבת המועצה, שהתקיימה היום (ד) חזרה המועצה ואישררה שוב את ההדגשה כי רחבת הכותל המערבי הוא מקום קדוש – ומשמש כמקום תפילה, ואין לשנות את סדרי התפילה הנהוגים במקום כפי שנקבעו.

מועצת הרבנות הראשית ציינה בהחלטתה כי "בעת האחרונה קמו מערערים על הקשר הבלתי נפסק בין ירושלים לעם ישראל. אין אנו זקוקים לגיבוי משום גורם על העובדה שארץ ישראל בכלל וירושלים בפרט, היא נשמת חייה של האומה.

המועצה דנה בישיבתה גם בנושא איסור הכניסה להר הבית, וציינה כי הרבנים הראשיים לדורותיהם, קבעו באופן חד משמעי שחייבים לשמור על קדושת המקדש ולהחלטה זו הצטרפו כל גדולי ישראל בדורות האחרונים.

מועצת הרבנות חזרה והדגישה כי: "הרבנים הראשיים לדורותיהם קבעו באופן חד משמעי שחייבים לשמור על קדושת המקדש. אנו חוזרים על החלטה זו פעם נוספת ומתפללים שבמהרה נזכה לעלות עם משיח צדקנו בקדושה ובטהרה."

מועצת הרבנות הראשית לישראל, חיזקה את הרב שמואל רבינוביץ רב הכותל והמקומות הקדושים ואת כלל העוסקים במלאכה בשמירה ובפיתוח המקומות הקודשים.

במהלך הישיבה התקיים מעמד פרידה מרגש מחבר המועצה הגאון הרב ישראל מאיר לאו, שפורש בשבועות הקרובים מתפקידו כרבה הראשי של העיר תל אביב-יפו ומחברותו במועצת הרבנות הראשית לישראל, לאחר שכיהן בה במשך עשרות שנים.

הרבנים הראשיים לישראל וחברי מועצת הרבנות הראשית הודו לרב לאו על פעילותו רבת השנים ומסירותו הרבה לענייני הרבנות וציינו את החותם המרכזי שהטביע בעולם הרבנות בשנותיו כהונתו כרב הראשי לישראל ורבה של העיר תל אביב יפו ואת והקידוש השם שהביא בביקוריו בקהילות  ישראל ברחבי הארץ והתפוצות.

הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת הרבנות הראשית לישראל הגאון הרב דוד לאו אמר :"חמישים שנה לאחר שראינו את ישועת השם וראינו ניסים ונפלאות מוחשיים, בעת האחרונה קמו מערערים על הקשר הבלתי נפסק בין ים לעם ישראלי. אין אנו נזקקים לגיבוי משום גורם על העובדה שארץ ישראל בכלל וירושלים בפרט היא נשמה חייה של האומה. שום כוח שבעולם לא יוכל לנתק את העם ממולדתן ומצור מחצבתן."

הראשון לציון ונשיא בית הדין הרבנים הרב יצחק יוסף שליט"א :"זו הזדמנות להודות לקדוש ברוך הוא על כל הניסים והנפלאות. שזכינו בכותל המערבי. דבר חשוב להתכנס כאן זו הכרזה שהכותל שייך לעם ישראל. בניגוד לכל מה שאמרו ארגון אונסק"ו, הכותל המערבי שייך לעם ישראל.

צילום : (הקרן למורשת הכותל)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.