"יריקה בפרצוף של שלוחי דרבנן"

בישיבות מזהירים מהפגנת 'הפלג – העדה החרדית' שתתקיים הערב בשילוב מעמד קריעה על תיקון חוק הגיוס. "תלמיד שישתתף בהפגנה זו יגורש מהישיבה משום שאין בהפגנה זו אלא התרסה נגד הנהגת הדור כולה" אמרו באחת הישיבות. בישיבות הזהירו: "מעמד ההפגנה המשווה את חברי הכנסת לאחרוני הפושעים, אינו אלא מעמד של חילול ה' חמור שיש להתנגד לו בכל תוקף" {הפגנת הפלג}

הערב יצאו אלפי בני 'העדה החרדית' ממאה שערים ובית שמש יחד עם אנשי 'הפלג הירושלמי' לרחובה של עיר בירושלים למעמד 'קריעה' בעקבות העברת תיקון חוק הגיוס במליאת הכנסת. הקמפיין לקראת ההפגנה הכולל פשקווילים, כרוזים והודעות טלפוניות שאינם פוסקות חודר אף לתוך עולם הישיבות.

בישיבות רבות הכריזו הבוקר כי תלמיד שישתתף בהפגנה זו יגורש מהישיבה משום שאין בהפגנה זו אלא התרסה נגד הנהגת הדור כולה שעמדה מאחורי ההחלטה להורות לחברי הכנסת להצביע בעד העברת תיקון חוק הגיוס.

גורם בכיר באחת הישיבות הבכירות שוחח עם כתב 'קוקר': ”אנחנו מזועזעים מהקמפיין המסית נגד שלוחי דרבנן חברי הכנסת החרדים, מעמד ההפגנה המשווה את חברי הכנסת לאחרוני הפושעים, אינו אלא מעמד של חילול ה' חמור שיש להתנגד לו בכל תוקף".

AiPO6-Sdb3S2KNyEG4FlwDaRXoJ24COiyUgBwqlnxRYx (1)

הגורם הוסיף כי "השתתפות בהפגנה זו יש בה משום בגידה בערכי התורה והערך באמונת חכמים עליו גדלנו, כמו גם יריקה בפרצופם של שלוחי דרבנן המוסרים את נפשם למען בני הישיבות והכוללים".

ל'קוקר' נודע כי בישיבת 'מיר' בירושלים לא אהבו את הקמפיין האגרסיבי שחדר אף לתככי הישיבה, בפתח הישיבה נתלתה הבוקר מודעה המזהירה את בחורי ואברכי הישיבה מהשתתפות בהפגנה: "כל בני הישיבה ואברכי הישיבה הק' נקראים בזה שלא להשתתף בשום אירועים והפגנות שלא מקובלים ולא על דעתם של זקני הדור וכל גדולי ראשי הישיבות שליט"א ושזה נגד כבוד תורתם, ואין בזה שום כבוד שמים". נכתב במודעה.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הסיקריקים מתכוננים לפגוע במרן הראב"ד:
  היום שמעתי שהסיקריקים ממאה שערים רוצים לפגוע ר"ל במרן הראב"ד שליט"א בשעת ההפגנה שנגד חוק הגיוס, שתתקיים במוצאי צום עשרה בטבת. שומו שמים!!!!! איזה חילול השם לפגוע בגדול הדור, נורא ואיום!!!

  אחינו כל בית ישראל נתונים בצרה גדולה, והם (הקנאים) רוצים לבייש היום בהפגנה את הראב"ד שליט"א הרי אין חילול השם יותר מזה!!! כאמור בחוגי הקנאים המארגנים את ההפגנה מצפים להשתתפותם של אלפים שייצאו במחאה כנגדו בגלל חפירת הקברים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. החכים ימ"ח מתנהגים כגוים גמורים. אין להם הדרכה ע"פ תורה הכל אצלם רק כסף…..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. עם כל ה'כבוד' לשלוחא דרבנן, כבוד שמים וכבוד התורה שמתחלל בראש כל חוצות עם ההשלמה עם גזירת הגיוס והגושפנקא שקיבל החוק מאת ח"כ הנקאים 'חרדים', עומד הרבה הרבה מעל ל'כבודם' המדומה של אותם חכי"ם.

  יהודה |
  הגב
  • איך הם הגיעו לשריפת נשמות בצה"ל "הטמא ומטמא"? "וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ" יַד הָעֵדִים תִּֽהְיֶה בּוֹ בָרִאשֹׁנָה֙ לַהֲמִית֔וֹ וגו' אנחנו מצטערים מאד על השמועה הנוראה שעלתה באזנינו, על המוני בחורי ישראל שנפלו למלתעות הצבא הזימה בעקבות ״גזירת הגיוס״ הנוראה ועתה הושברנו כאשר הגזירה אושרה שוב ע"י חכי"ם החרדים, ומצהירים בגלוי בשם מניגיהם שיגבירו לחלל את קדושת בחורי ישראל בפועל ע״י תוספת פיתויים ודרכי מרמה שונים ומשונים של מכסות ויעדים וכו’ ד״י ואל תשקטו. הרעישו ארץ והרעידוה עד שתופר גזירה נוראה זו של "שמד וזימה" מעם ישראל ממעמקי לבנו אנו קוראים בזה לאחינו בני ישראל בארה״ק ובחו״ל, אל תנוחו ותתפללו שימחו העמלקים המסיונרים המשומדים כו'.

   והננו מוסיפים בזה לקריאת קדשם של כ״ק מרן הגאב״ד והגאוה״צ הביד״ץ שליט״א להשתתף ב"מעמד זעקה וקריעה" נגד חפירת קברי ישראל בבית שמש, ומחתם שנלר בגאולה ועוד, שתתקיים בס"ד מוצאי צום עשרה בטבת תשע״ו הבעל״ט בככר שבת ברחובה של עיר הקודש ירושלם ת״ו.

   כמו כן הננו לחזור על דעת תורתינו הקדושה שכבר נפסק ע״י כל גדולי הדורות זצוק״ל ויבלחט״א, כי פשוט וברור שאיסור חמור לחפור קברי ישראל אפ’ אחרי שהתיר הרב הריפרמי מזרע… כו' [ידוע כרב המתיר] לחפור קברי יהודים, ומצוה גדולה להפגין נגד החפירות, וגם אסור בכל שום פנים ואופן להתגייס לצבאם של החכי"ם החרדים של שמד וניאוף, "אף למי שאינו יושב באהלה של תורה" והוא דבר הכרוך באיסורים שהם ביהרג ואל יעבור, וחלילה להקל באיסור חמור זה אף להנחשלים אחריך, ופשוט שיש להרחיק נערי ישראל מהמפתים והעוברים על דעת תורתינו הקדושה ויפסק הפירצה הנוראה מעם ד׳. של חפירת קברים, והמתגייסים לצבאם של שמד וניאוף בפועל. ומשתפים פעולה לקרר את צעירי הצאן.

   כל אלו שעמדו על הר סיני חייבים למחות, {למעט ערב רב} אין ספק שעצם המחאה תמתיק מעלינו את כל הדינים, ובפרט בשעה קשה זו אשר מחוץ תשכל חרב רח״ל, ומוחזקים אנו מימי מור והדם ומימי מתתיהו כה״ג ובניו כי העמידה האיתנה על שמירת התורה ומצוותיה בלא לסור ממנו זיז כלשהו, היא היא המצמחת את גאולתינו ופדות נפשינו בב״א

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 4. מעניין מי זה "הנהגת הדור כולה" מי מאלו הצחוקים שקוראים לעצמם אדמורי"ם הם הנהגה של דור או של יהודי אלו סתם יורשי כתר שאינו ראוי להם, ולגבי אהרן ליב שטיינמאן הוא בסך הכל ראש ישיבה של ישיבה קטנה אין לי שום שייכות אליו כלל אין לו שום פסק שהוא הוציא מתחת ידו שיהודים מתנהגים כוותיה ולא אומרים שום הלכה משמיה בבית המדרש הדבר היחיד ששומעים ממנו הם הדרכות משונות שמריחים מזיוף התורה וממילא אפילו אם ההפגנה הוא נגדו גם חייבים להשתתף
  אבל זה לא העניין העניין הוא שיש הרבה רבנים פוסקים שסוברים שאסור לאף אחד להתגייס בין אם לומד ובין אם אינו לומד זה דבר עקרוני וחייבים להודיע בשער בת רבים שהדרך התורה אינה מסכמת להחלטת המדינה בין אם הסכימו חבר כנסת חרדיים ובין אם לא ה"יהודים האוטנתיים" אינם מסכימים וזה נגד הדת שלנו!!!!
  ואם חלילה זה יימשך נגיע להיות מתתיהו ובניו!!!!!!!

  החרדי האמיתי |
  הגב
  • לפי דעתך הגרי"ש אלישיב היה בסך הכל אברך פשוט שישב כל היום על ספסל אחד ולמד במנגינה ובקול כמו ילד בן 10 ויכל להיות שגם אלו אין לך שיכות בכלל ???

   החרדי המשתחר |
   הגב
 5. חבל שלא נלחמים באותה עוצמה כנגד הגייסים בלבוש חרדי שסוחבים את בחורי הישיבות לצבא…..ויאמר ברורות כל התומך, ואפי׳ בשתיקה.!!! בגיוס חרדים לצבא… יהיה מי שיהיה ,אינו יכול להקרא חרדי כלל ..נקודה..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב