בישראל אומרים: הפיוס הפלסטיני – פייק ניוז

במערכת המדינית מעריכים כי הפיוס נועד לצרכים בינלאומיים – והוא יקרוס כפי שקרסו ניסיונות פיוס קודמים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום (ג') בישיבת סיעת הליכוד שנערכה במעלה אדומים לניסיונות הפיוס בין הרשות הפלסטינית לחמאס בעזה.

"אנחנו מצפים מכל מי שמדבר על תהליך שלום להכיר במדינת ישראל וכמובן להכיר במדינה יהודית ואיננו מוכנים לקבל פיוסים מדומים שבהם כביכול הצד הפלסטיני מתפייס על חשבון הקיום שלנו. מי שרוצה לעשות פיוס כזה, ההבנה שלנו היא פשוטה מאוד: תכירו במדינת ישראל, תפרקו את הזרוע הצבאית של החמאס, נתקו את הקשר עם איראן שקוראת להשמדתנו ועוד כהנה וכהנה", אמר נתניהו.

הוא הוסיף, "יש דברים מאוד ברורים וגם הדברים האלה נאמרים בצורה ברורה".

השר גלעד ארדן הוסיף כי "תהליך הפיוס הוא תרגיל של הרשות הפלסטינית לשפר את מעמדה הבינ"ל והפנימי תוך כדי הלבנת האופי הטרוריסטי של חמאס".

"הרשות מעבירה תשלום משכורות למחבלים וקוראת בתי ספר על שם רוצחי אזרחים ישראלים וכעת היא רוצה אחדות עם חמאס ,מבלי שהוא הפסיק את פעילות הטרור נגד ישראל. כוונותיו של אבו מאזן ייבחנו על ידי מעשים – הפסקת התשלומים למחבלים ופירוק הזרוע הצבאית של חמאס – ולא על ידי הצהרות ריקות מתוכן", אמר ארדן.

כזכור, הבוקר נערכה ישיבה משותפת לראשונה זה ארבע שנים של הממשלה הפלסטינית וממשלת חמאס בעזה. ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי חמאדאללה טען כי ברשות מעוניינים להשיג פיוס, אך רק אם חמאס יבין שהשלטון והכוח הצבאי יהיו רק בידי הרשות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.