בישראל מודאגים: הנשק הרוסי בסוריה מאיים על ישראל

במערכת הביטחון חוששים מהנשק המתקדם שרוסיה הציבה בסוריה. מדובר בשני סוגים של טילי נ"מ ובמטוסי סוחוי חמושים. "זה לא נשק שנועד לתקוף את דאע"ש",טוענים הבכירים.

בישראל מודאגים מממה שעושים  הרוסיים בסוריה, למרות פגישת התיאום בין נתניהו לפוטין במערכת הביטחון בישראל מביעים חשש ומזהירים מפני הצבת נשק מתקדם רוסי על אדמת סוריה. על פי דיווח מערבי, רוסיה הציבה מערכת הגנה אווירית מתקדמת באזור טרטוס ולטקיה.

מדובר בטילי נ"מ מדגם SA-15 ו-SA-22 – מערכות הגנה מתקדמות שיכולות לאיים משמעותית על אופן הפעלת חיל האוויר הישראלי במזרח התיכון. בנוסף שלחה רוסיה 28 מטוסי קרב מתקדמים מדגם סוחוי 30, מטוס שנועד לקרבות אוויר ולשמירת עליונות אווירית.

 

ניתוח תמונות חושפות טילי אוויר-אוויר מתקדמים על כנפי המטוסים, וזה מעיד שתפקידם במרחב לא יהיה תקיפה אלא הגנה מפני מטוסים זרים.

 

החשש בישראל גובר מכיוון שמדובר במערכות נשק שאין להן דבר עם המלחמה בדאע"ש. "לדאע"ש אין מטוסי קרב ואין צורך במערכות הגנה אווירית מתקדמות, הצבת סוחוי 30 לא נועדה לתקוף את פעילי הטרור בסוריה אלא נועדה לשימושים אחרים וזה מדאיג", טענו בישראל.

 

גם בכירים בנאט"ו הזהירו בימים האחרונים מההתפתחויות בסוריה ומצביעים על כך שפוטין שולח עוד ועוד כוחות: טילי נ"ט ונ"מ, מטוסי קרב וטנקים כמה שנראה הכנה לפעולה גדולה קרובה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.