ב'יש עתיד' מאיימים: "אם התקציב שלנו לא יאושר – נלך לבחירות"(וידאו)

המתיחות הקואליציונית לשיא: מחלוקת קשה בין הליכוד ל'יש עתיד' מעכבת את אישור התקציב וחוק מע"מ אפס. לפיד מאיים: "תקציב או בחירות". בליכוד מסרבים להתרגש

ישראל בדרך לבחירות? שר האוצר, יאיר לפיד, איים אמש באמצעות מקורביו כי אם תקציב המדינה אותו הציע – כולל רפורמות הדגל שבו – לא יעבור, הרי שמפלגתו תפרוש מהקואליציה ותוביל לבחירות בזמן הקרוב.

כזכור, בסוף השבוע פורסם כי המתח בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין יאיר לפיד שובר שיאים, כשברקע מרחף כל העת האיום של לפיד לפרוש מהממשלה אם לא יאושר התקציב על כל מרכיביו.

"שר האוצר לפיד נחוש להעביר תקציב חברתי לטובת מעמד הביניים והשכבות החלשות, ולצד זה תוכנית דיור רחבה. אם מישהו יפגע בנושאי הליבה הללו, הוא יפרוש מהממשלה", נמסר מלשכתו.

בשבוע שעבר אושר תקציב המדינה בקריאה ראשונה במליאה וספר התקציב אף חולק לחברי הכנסת, אולם שלוש מחלוקות מרכזיות בין הליכוד ויש עתיד מעכבות את המשך הדיונים על תקציב המדינה וחוק ההסדרים, ומונעות, בין היתר, את אישור חוק מע"מ אפס במליאה, כאשר יו"ר הכנסת ואיש אמונו של נתניהו, ח"כ יולי אדלשטיין, הודיע כי כל עוד המחלוקות לא נפתרו – הוא לא יביא את החוק להצבעה.

אדלשטיין עצמו אמר ב'פגוש את העיתונות' כי "אנחנו לא נבהלים מלפיד ולא ניכנע למעמ 0, מקסימום נלך לבחירות".

כאילו לא די בכך, על המשק מרחפת כעת סכנת השבתה כללית – גם במוסדות החינוך. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, צפוי להכריז ביום שלישי על סכסוך עבודה כללי במשק. "בושת שכר המינימום במדינת ישראל, התרחבות מדאיגה של תופעת עובדי הקבלן וזלזול המדינה באי החלה של צו ההרחבה בנושא תעסוקת אנשים עם מוגבלות בשירות המדינה", נאמר בהודעת ההסתדרות בנוגע לשביתה.

האיומים של לפיד לא מרתיעים אותו. אדלשטיין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.