ביתד חוגגים: "קווי הנייעס ייסגרו"

יתד נאמן חוגג הבוקר (ג') את את החלטת הבג"ץ לשים קץ לתופעת הנייעס שבו נאבק לאורך שנים, " קווי הנייעס שהינם מלאים בעונות לשהר ורכילות – ייסגרו", נכתב בכותרת של הביטאון הליטאי.

יממה לאחר שבג" צ קבר את קווי הנייעס: עיתון 'יתד נאמן' חוגג הבוקר את החלטת בג"ץ לשים קץ לתופעת הנייעס שבו נאבק לאורך שנים, " קווי הנייעס שהינם מלאים בעונות לשהר ורכילות – ייסגרו", נכתב בכותרת של הביטאון הליטאי.

בכתבה מביעים ביתד שמחה לאיד על סגירת הקווים שגרמו לנזק בלתי ישוער עבור הצרכנים החרדים ושנאסרו בעבר על ידי גדולי ישראל.

בגוף הכתבה מצורף מכתבם של גדולי ישראל כנגד הקווי הפרמיום של 1900 " קווים אלו פועלים בעיקר תחת קומת מספרי 1900 וחובה לחסום את אפשרות החיוג לכל הקידומות הנל"  הן בטלפון הנייח והן לפלאפון הנייד. המכתב מתפרסם בשל החשש מממכשלות ומתחבולות שינסו בעלי הקווים לפרוץ .

מעט עשור לאחר שהחלו לפעול, בג"צ גזר אתמול דין מוות ל"קווי הנייעס" אחת מהמדיות התקשורתיות הפופולאריות ביותר במגזר החרדי: השופטים קיבלו את עמדת משרד התקשורת בעתירה שהגישו נגדם מפעילי הקווים שדרשו להמשיך במתכונת הקיימת, קרי: הפעלת הקווים שהשיחות אליהם מתבצעות במחיר שיחה רגילה, ולא בזו המוצעת על ידי המשרד ומבקשת להעביר אותם ל'מתכונת פרימיום', קרי: קווים עם הקידומת 1900 שהחיוג אליהם הוא בעלות גבוהה מאוד.

משמעות ההחלטה היא כי רוב הקווים יסגרו, והאחרים יעברו לקווי הפרימיום – מה שמבטיח ירידה חדה וכואבת בהכנסות, בשל מיעוט המטלפנים שירשו לעצמם שיחות יקרות כאלו.

אם לא הספיקו המכות שספגו הקווים לאורך השנים – בגלל עודף היצע, הידרדרות באיכות, חסימות בגלל התנגדויות של רבנים וביטול דמי הקישוריות – הרי שעתה מונחתת עליהם מכת מוות.

תחילת ההתרחשות כאשר משרד התקשורת הוציא לפני מספר חודשים תקנה ולפיה כל קווי התוכן הפועלים בישראל יצטרכו מעתה לפעול במסגרת קווי פרימיום, בעלי קידומת 1-900. המשמעות היא שהמתקשר לקווים אלה ישלם חצי שקל לדקה, סכום גבוה בהרבה ממה שהוא משלם היום, כאשר עלות ההאזנה לקווים זהה לעלות שיחה רגילה. כמה מפעילי קווי תוכן התאגדו ועתרו לבית המשפט, והיום כאמור התקבלה החלטה המורה לסגור את הקווים בעוד כשבועיים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.