ב"יתד" מפחדים!

בעיתון המתקרא "יתד נאמן", פורסם הבוקר, מאמר שגרם לאנשים רבים, לכעס וסלידה. אין המדובר, דווקא באנשים המשתייכים לזרם אחר מציבור קוראיו. אלא גם הציבור החרדי כולו, בני תורה, התקומם אל מול חשבונות השמיים אותם ביקש לחשב.

אך, על מה הפלא? בידוע הוא כי יש אנשים שהאחדות מאיימת עליהם, מדוע?

כי כשיש אחדות בעם ישראל, אין פלגים אין חצרות, אין דעת תורה מסוימת ואינטרסנטית. יש מבט כללי שמחבר ושאיפה אחת של "ויחן שם ישראל". ישראל, דווקא, ולא ויחן שם "יתד", או ויחן "הפלס" ואפילו לא ויחן "יום ליום". אלא "ויחן שם ישראל"- בלב אחד, במחשבה אחת, ושאיפה אחת אמיתית ושורשית לעבודת ה' אמיתית, בפשטות וללא השקפה שפוסלת את האחר.

המאמר שפורסם ביתד, מתיימר להסביר חשבונות שמיים ובשל מה פקד אסון נורא כל כך את עם ישראל, כביכול, הכותב מוציא עצמו מן הכלל, ולא עליו עומדת התביעה מדוע זה קרה.

שאלתם את עצמכם, מדוע? מדוע, ישראל פרידמן(כותב המאמר ביתד) מנסה לבקר, להתריע, לחשב חשבונות שמיים ולהוציא עצמו מן הכלל כי "ידינו לא שפכו את הדם הזה" ואיננו אשמים? מי שמו כמחשב חשבונות שמיים ודוברו של בורא עולם?

כי הוא, כמו שאר כתבי ונותני הטון בעיתון ה"חד צדדי" כל כך, שרוצה, מתיימר ומנסה להיות קובע סדר יום בציבור החרדי- מפחד!!

כי הוא ושאר חבר מרעיו, מפחדים שהנה בעקבות האחדות והרגשת הביחד שנוצרה בעם, נלקח מהם הכוח. כוח השליטה באנשים שחושבים שיתד הוא-ההשקפה הצרופה ושופרם של גדולי ישראל.

כי הוא ושאר אנשי היתד , מפחדים כי נלקח מהם היכולת להיות (לפחות בעיני עצמם), כקובעים את דעת הקהל. כשולטים בציבור שלהם.

כי כוחנו באחדותנו- לא במילים, וברצון להתייפייף, אלא בעשייה ובתפילה.

ו"עיתונאים" אלו, כשראו את בן דהאן "הסרוג", מחזיק את מיקרופון התפילה, שעלתה אל כיסא הכבוד, לראשל"צ הגר"י יוסף, כלו עיניהם מהשיתוף ומהאחדות. וכשהגר"י אזרחי התמנה לשליח ציבור על ידי אנשים בעלי הכיפות הסרוגות", וניגש אל העמוד בתחינה ובבקשה לשיחרור החטופים ויחד איתו בקהל העצום והרב הזה עמדו רבבות מהציבור הדתי הלאומי בתפילה מאוחדת ונרגשת לריבון העולמים, הם לא יכלו לשאת מראה כזה נשגב ואדיר, הם פחדו מהחיבור "הנורא" הזה שיתקיים ויתפוס חזק, והרי מה יישאר להם בסופו של יום? אל מי יפנו את חיצי הביקורת שלהם, לחיצי השנאה והשלילה לא תהיה כתובת. מה יעשו, במי ימשלו? למי יתנו דעת תורה? והרי כל זכות קיומם היא הביקורת והשלילה של האחר…

פרידמן והחושבים כמותו- אל תנכסו לכם את הכהונה הגדולה באומרכם: בי בחר ה'. יש עוד בנים, בנים יחידים לקב"ה. יש עוד שותפים בעם, על שבטיהם, מחניהם ודגליהם. לא, אל תפריעו לרצון ה' שרוצה לראות את בניו יקיריו, מאוחדים ואוהבים. אל תפחדו מהאחדות המשלימה בין כל חלקי העם הזה, ושתכליתו היא להגיע ל"ויחן שם ישראל"- כאיש אחד בלב אחד. אל תפריעו לשלמות הזאת, לעשות רצון בוראו. וביחד, למען הנערים, לקרוע יחד שערי שמיים, בתפילה לאבא!

14 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אתם לא מבינים כלום!!!!!
  פרידמן וחבורתו אינם שונאים את הדתיים לאומיים אלא להיפך! רק השבוע הזה התפרסמו מודעות מטעם משרדו של נפתלי בנט המעודדות אברכים לצאת ולעבוד! רק בשבוע שעבר התפרסמה מודעה במוסף הנשים קטיפה מבית יתד המפתה נשים ונערות לצאת ולבלות בפאריס עיר האורות ובלונדון וכל זה ביקוחלה הצמוד של הרבנית מיקובסקי.
  חבורת יתד נאמן קרובה היום יותר מאי פעם למדינה למייצגיה למעט כאשר יש פגיעה בכיס.
  המאמר הקנאי וחסר הטעם נועד במגמה להציג את טלפיו הכשרות של החזיר ולחפות על המגמה שמתקדמת והנאורה ששוטפת את אנשי יתד נאמן ושולחיהם. ותו לא!!!
  אין לכם כל סיבה לכעוס על ישראל פרימן המוליך בבטחה את חבר מאמיניו להשתלב במדינה. הקנאות שהוא מוכר זה מס שפתים בלבד
  אל תכעסו עליו ואל תקללו אותו הוא אינו שונה במאום מנפתלי בנט מאיילת שקד מגדי אגמון מדליה איציק

  דוד שפירא |
  הגב
 2. שהחיינו וקיימנו…
  הנה סוף סוף מישהו מעלה דעה שלא מפחדת, לא מתחנפת, משהו אמיתי!!!
  ,עד מתי לעדה הרעה הזאת שעושה מחלוקת בין בניו של מלך העולם, לא לכם השרביט לא לכם נצר המלוכה, כי אם לכלל בניו- ספרדים ואשכנזים תלמידים ואברכים תיכוניסטים והסדרניקים,או כל אלה המתכנסים תחת המושג עובדי השם ויראיו.
  צעקתי שנים על העבודה זרה הזאת ניסיתי בכל הזדמנות לנפץ את חלון הראוותנות הזה. והנה מישהו סוף סוף מעלה זאת מעל פני המים העכורים של התקשורת הגיע הזמן…..
  רק לא לנוח ולא לשקוט להמשיך במלחמה הזאת נגד כל אותם המסיתים למחנות בעמינו,
  אף פעם לא שמעתי שגן עדן מחולק לקומות של חסידים ספרדים מזרחיסטים תימנים או ליטאים שם כולם שווים שם כולם יהודים ושם כולם אוהבים……
  יישר כח

  דבורי |
  הגב
 3. לא ראיתי את המאמר ביתד ותוכנו לא ידוע לי, אבל בהחלט צריך להתבונן מה צריך חיזוק, וכן לחשב חשבונות שמים, גם אם משום מה זה לא פופולרי היום.

  ברוך |
  הגב
 4. גם אני לא עושה מנוי ליתד, ולגופן של דברים אולי זה קרה בפרשת שלח ללמדנו להפסיק לדבר לשון הרע ולהוציא דיבה על השני

  יוסף |
  הגב
 5. כל הכבוד לישראל פרידמן שאומר לכם את ה א מ ת בפנים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • יפה נפש פרידמן הוא בעצמו מטקבק לעצמו
   עוד לא ראיתי אחד שמסכים עם יתדהמן העיתון הפאשיסטי

   נמאסתם חבורת פושעים |
   הגב
 6. "על ראש הגנב בוער הכובע" – הם יודעים שהצרה בגלל המחלוקת שגרמו בעמ"י אז הם צועקים שמשהו אחר אשם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. שישרף העתון הארור שידונו על פריצות נשות אברכי הכוללים
  כן כן בגללם כל הצרות
  הוא העתון המנוול זה מעודד פאות, בתי מלון, טיולים לחו"ל
  הוא יטיף מוסר? עתון שמתדיין בערכאות? זה עתון גויי לא חרדי בכלל

  בני ברקי |
  הגב
 8. להמשיך להתפלל בכל הכוח. לא לאבד תקווה. ה' רוצה באחדות ותפילה.

  יהודית |
  הגב
 9. העיתון הזה, לא קובע שום סדר יום לאף אחד מלבד לעצמו.

  אהרון |
  הגב
 10. לדעתי, ההתלהמות מיותרת, זה לא בדיוק מה שהתכוון כותב המאמר

  י. ח. |
  הגב