ביתר: הבוקר יובאו למנוחות הילדים שנספו באסון

צבי גינזבורג בן השנתיים ואפרת גינזבורג בת ה-4 שנספו אמש באסון הנורא בביתר עילית יובאו הבוקר למנוחות

הבוקר יובאו למנוחות שני הילדים מביתר עלית שנספו אמש באסון השריפה בעיר, צבי גינצבורג בן השנתיים ואפרת גינזבורג בת ה-4.

מעיריית ביתר עילית נמסר כי הלווית הילדים שנספו אמש בשריפה, תיערך הבוקר בנוכחות משפחתית מצומצמת. לבקשת המשפחה – התקשורת מתבקשת שלא לסקר כלל את ההלוויה.

מתנדבי "איחוד הצלה" שהגיעו אמש (שלישי) לזירת האסון בביתר עילית, סיפרו על שאירע בשריפה שבה נספו שני האחים צבי גינצבורג בן השנתיים ואפרת בת ה-4: "הרחנו עשן סמיך, פתחנו את הדלת וראינו שהעשן מגיע מהדירה הסמוכה. אשתי הוציאה את אחת הילדות והעלתה אותה למעלה. שכן נוסף הצליח להיכנס למרות העשן הכבד ולחלץ שני ילדים נוספים", סיפר איציק אשר המתגורר בדירה הסמוכה.

המתנדבים פינו את הלכודים דרך מרפסות של הדירות הסמוכות, בשל העובדה שחדר המדרגות היה אפוף העשן.

"הצלחנו לחלץ כעשרה ילדים", סיפר המתנדב יוסי יונה לחדשות 2, "ניסיתי בכל כוחי להיכנס לבית משפחת גינזבורג שבו פרצה השריפה, אבל כבר לא היה אפשר להיכנס. לא שמענו צעקות מהבית. היה שקט מוחלט משם".

צוותי הכיבוי שהגיעו למקום הצליחו לפרוץ לדירה לאחר שהאש כבר אחזה בה. הם מצאו שם את שני הילדים וכוחות של מד"א נאלצו לקבוע את מותם.

מאיר, תושב היישוב שהגיע מהראשונים לזירה, סיפר לחדשות 2: "לא היה מצב להיכנס, הכל היה שם שחור. עשן שחור. אז פשוט טיפסנו כי ראינו ילדים. בכל החלונות היו ילדים שהסתכלו בחוץ. משכנו עם הידיים, לא היו פה כבאים, קרענו את הסורגים פשוט עם הידיים שלנו ונכנסו לדירה פנימה".

כאמור, שני הילדים שנספו באסון יובאו למנוחות הבוקר במסגרת משפחתית מצומצמת. "אוי לנו כי הושברנו", נכתב בהודעת עיריית ביתר עילית. "יחד עם כל תושבי העיר – המומים, אבלים ומזועזעים על פטירתם הטראגית של שני הילדים הקטנים – אפרת (4) וצבי (2) גינזבורג, שנספו בשריפה בביתם בביתר עילית. בִּלַּע הַמָּוֶת לָנֶצַח וּמָחָה ה' דִּמְעָה מֵעַל כָּל פָּנִים".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.