ביתר: המפכ"ל שיבח את ראש העיר על הטיפול בנוער: "דוגמא לכולם" (תמונות)

בטקס שנערך בביתר עילית, ציינה צמרת משטרת ישראל יחד עם בכירי העירייה, את הצלחת התכנית המשותפת לטיפול בנוער * מדובר בפרויקט המתנהל במרכז הנוער העירוני "מרכז שמואל" שהוקם ע"י העירייה לטיפול בנוער * מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו: "הטיפול בנוער ע"י ראש העיר באופן מקצועי ויעיל, יכול להיות מודל לכל הרשויות בארץ".

מאות משתתפים, בראשם מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו וצמרת משטרת ישראל, לצד בכירי עיריית ביתר עילית בראשות ראש העיר מאיר רובינשטיין, וסגנו יהודה עוביידי מחזיק תיק רווחה ונוער, השתתפו במעמד רב רושם, במסגרתו סיימו 42 נערים תושבי העיר, את פרויקט מיל"ה המשותף למשטרת ישראל ולרשות המקומית.

מדובר, בחלק ממאמץ רחב היקף של טיפול בנוער, אותו מרכזת העירייה בשנה האחרונה. במסגרת זו הוקם "מרכז שמואל", המהווה מרכז לבני נוער רבים מהעיר, ומיישם שיטות טיפול חדשניות ומתקדמות, ואף הראה תוצאות כבר בשנה הראשונה לפעולתו, למרות שהדרך עדיין ארוכה.
דנינו עם מאיר רובינשטיין

לרגל סיום המחזור הראשון של הפרויקט בביתר עילית, נערך טקס חגיגי בו השתתפו כלל הגורמים השותפים לפעילות החשובה, כולל מפכ"ל המשטרה, שסימן בהגעתו את החשיבות שמייחסת המשטרה להשקעה בתכניות מעין אלו. כמו"כ השתתפו בטקס מ"מ רה"ע יצחק רביץ, סגרה"ע בנימין הרשלר, וחברי הנהלת העיר – מיכאל נקי מחזיק תיק ביטחון, ויעקי הרשקופ מחזיק תיק שפ"ע, לצד בכירי העירייה ופעילי החינוך בעיר.
דנינו מפכ''ל
"החשיבות הרבה שמייחס ראש העיר מאיר רובינשטיין לנושאים הללו, ושיתוף הפעולה ההדוק עם הצוותים החינוכיים ועם המשטרה בכלל, הוא מהטובים במדינה ומהווה מודל לכל רשות מקומית", אמר מפכ"ל המשטרה בטקס לקול תשואות הנערים והוריהם.
דנינו עם מאיר רובינשטיין 1
ראש העיר ציין בדבריו, את תודתו לכלל גורמי המקצוע השותפים בעבודה עם הנערים, מסורים למטרתם ומשיגים תוצאות יפות. הוא גם שיבח את גורמי המשטרה, על שיתוף הפעולה ההדוק עם העירייה, והתיאום שמביא לתוצאות יפות בשטח.
דנינו עם מאיר רובינשטיין 2
בני הנוער שהשתתפו בפרויקט, עברו תהליך של מספר חודשים, במסגרתו למדו קורסים בנושאי הגשת עזרה ראשונה, כיבוי אש וחילוץ ובמקביל סיירו ברחבי הארץ בסיורי העשרה בעיקר במקומות הקדושים. בנוסף שמעו הרצאות רבות שנועדו לחזק את יכולתם ולהאמין בעצמם ולעודדם. כבר כיום, חלק מהנערים השתלבו במסגרות שונות.

בטקס שנערך בהשתתפות הורי הנערים, השתתף גם מפקד מחוז ש"י קובי כהן, שציין את הצלחתו הרבה של הפרויקט בביתר, עם כ-100% הצלחה, והזכיר כי "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא".

נצ"מ ישראל טל מפקד מרחב חברון את חשיבותו של הפרויקט, ואמר, כי "מדובר בפרויקט מהמדהימים שהוא מכיר וכי עצם הפעילות במגזר החרדי סייע רבות להכרת הציבור במגזר הזה וליצירת קשרים פוריים ומועילים".

פרויקט מיל"ה החל בהתאם להחלטת מפכ"ל כתכנית חברתית המיועדת לבני-נוער. התכנית מופעלת בשותפות גורמי חוץ, לרבות שירות המבחן לנוער והשירות למתבגרים במשרד הרווחה, אגף קידום נוער במשרד החינוך, מצי"לה, ו"עיר ללא אלימות" במשרד לבט"פ, וכוללת מרכיבים הכרוכים בשיתוף פעולה עם הקהילה תחת הכותרת "שיטור מבוסס קהילה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.