ביתר עילית: אושר תקציב העירייה ל-2015

מועצת עיריית ביתר עילית אישרה את תכנית ההבראה העירונית ואת תקציב העירייה לשנת 2015, לאחר שאלו אושרו ע"י משרד הפנים * תכנית ההבראה שנחתמה עם משרד הפנים תביא לאיזון תקציבי מלא של העירייה * שנת 2014 הסתיימה ב"ה באיזון תקציבי

חברי מועצת העיר ביתר עילית אישרו השבוע באופן סופי את תכנית ההבראה של העירייה, לאחר שזו אושרה כבר בידי משרד הפנים. בנוסף, אישרו החברים את תקציב העירייה לשנת 2015 בסך 170 מיליון ש"ח, תקציב שמבשר על סיום הגירעון בקופת העירייה, לאחר ששנת 2014 היוצאת, כבר הסתיימה באיזון תקציבי.

חברי המועצה עמדו בדיון על כך, שעם כל הקשיים התקציביים שעומדים לפתחה של עירייה חרדית כמו ביתר, בה כ-80% מהתושבים מקבלים הנחה בארנונה, הרי שבסופו של יום, האזרח כמעט ולא נפגע מצעדי ההתייעלות ומהצעת התקציב שהובאה לאישור.

התקציב אותו אישרו חברי העירייה, מגיע בסיומה של עבודה מאומצת וארוכה, כאשר לצורך גיבוש התקציב קדמו לישיבת מועצת העיר, ישיבות רבות עם גורמי המקצוע השונים באגפי העירייה ובמחלקות השונות וכן עם גורמים מקצועיים במשרדי הממשלה. המוטו בהכנת התקציב היה, כי יש לעשות הכל בכדי לקצץ בהוצאות ולהגדיל את ההכנסות, אך זאת מבלי לפגוע בתושב וברווחתו האישית. משימה שהוכתרה בהצלחה רבה.

בנוסף כאמור, הובאה בפני חברי מועצת העיר תכנית ההבראה שנחתמה בין העירייה למשרדי הפנים והאוצר. במסגרת התכנית, גירעון העבר של העירייה צפוי להסתיים עד סוף שנת הכספים 2015, זאת באמצעות מענקים מיוחדים והלוואות שמעניק משרד הפנים, לאחר שהעירייה עומדת ביעדי תכנית ההבראה.

ראש העיר סקר בפני חברי הנהלת העיר את המאמצים הרבים והדרך הארוכה שנעשתה בדרך לאישור תכנית ההבראה המיוחדת לעירייה ע"י משרדי הפנים והאוצר, והודה למ"מ רה"ע ומחזיק תיק הכספים הרב יצחק רביץ, שהוביל את דיוני התקציב, תוך שמירה קפדנית למניעת כל פגיעה בתושבים.

לדברי רובינשטיין, במסגרת המאמצים בהם היו מעורבים גורמים רבים במשרדי הממשלה וגופי השלטון השונים, אושרה לעיר ביתר עילית תכנית הבראה בתנאים מצוינים שהעלתה את קופת העירייה על דרך המלך, כאשר האיזון התקציבי בעירייה, יאפשר להמשיך ולהשקיע משאבים רבים לרווחת תושבי העיר ביתר עילית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.