ביתר עילית: דירות ב-409 אלף שקל

אלואל רכשה מרמ"י מגרש ב-5.1 מיליון שקל, והיא בונה עליו 32 דירות בנות 3 חדרים, הנמכרות לציבור הדתי

נמוכים מאוד

אלואל רכשה מרמ"י מגרש ב-5.1 מיליון שקל, והיא בונה עליו 32 דירות בנות 3 חדרים, הנמכרות לציבור הדתי במחירים נמוכים מאוד

כן אפשר לקנות דירה בפחות מחצי מיליון שקל? התשובה: בעיר הדתית ביתר עילית. חברת הבנייה הירושלמית אלואל מוכרת בימים אלו 32 דירות בנות 3 חדרים. המחיר לדירה בקומה ראשונה: 409 אלף שקל, והמחירים עולים בכמה אלפי שקלים מקומה לקומה. איך ייתכן הנס הזה? התשובה: "מחיר למשתכן".

אלואל זכתה בחודש ינואר במכרז של רמ"י, וקנתה את המגרש, בן 4.57 דונם. היא שילמה תמורתו 5.1 מיליון שקל, שהם כ-160 אלף שקל לדירה. שמאי העריך את שווי המגרש בכ-6.2 מיליון שקל. מגרשים רבים בשנה האחרונה נמכרו במחיר נמוך מהשמאות.

מכיוון שמדובר במכרז "מחיר למשתכן", היה על אלואל להבטיח מראש באיזה מחיר תמכור את הדירות. אלואל הציעה את המחיר הנמוך ביותר, כנראה כ-5,000 שקל למ"ר בנוי, כולל הכל – וזכתה.

איך בכל זאת מצליחים למכור דירות כל כך בזול? התשובה העיקרית היא, שהציבור הדתי-חרדי מוכן להסתפק מקרים רבים ברמת חיים צנועה. הוא לא דורש רצפת גרניט-פורצלן יקרה, לא מטבח עם 10 מטר ארונות, ולא תריסים חשמליים. הדירה פרקטית, ויש בה מה שדרוש כדי לדור ברמת חיים סבירה.

המנכ"ל הפורש של מגדל, יונל כהן, אמר לי באחרונה: "מי אמר שדירות חייבות להיות יקרות? זוגות צעירים יכולים לדור, בשנים הראשונות, כמו בדירות של אבותינו לפני שלשים זה. פשוט, יעיל, ללא מותרות". ראוי שרבים ילמדו מהדוגמה של ביתר עילית ואלואל.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הלוואי שהיה זה קורה
    אולי אתם מביאים לי התקשרות איך אפשר להשיג דירה??????.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב