ביתר עילית: הרב אייזנבאך סיים מסכת – רובינשטיין השתתף – גלרייה

מעמד רווי הוד לכבודה של התורה ולומדיה נערך על ידי רשת שיעורי הדף היומי בנשיאות הגאון רבי אברהם אייזנבך שליט"א בביתר עילית

מעמד נרגש ורווי הוד התקיים השבוע במרכזה של עיר התורה והחסידות בערי יהודה – ביתר עילית, לכבודה של התורה ולומדיה.

בהשתתפותם של רבני העיר, מאות בני משפחה נרגשים, ראש העיר ואישי ציבור מכל גווני הקשת, נחוגה בקול תודה ורינה מסיבת סיום על מסכת שקלים על ידי רשת שיעורי הדף היומי המפורסמת בעיר בנשיאותו של הגאון רבי אברהם אייזנבך שליט"א, יחד עם התכנסות רבתי של מאות משתתפי השיעור לקראת ימי החנוכה.

באירוע שהתקיים במוצאי שבת פרשת וישב, השתתפו קרוב למאתיים משתתפי השיעורים, כאשר עוד רבים מבני העיר עלו ובאו לחלוק כבוד לתורה ולקובעים את עיתותיהם בה.

לא פחות מארבעה שיעורים, שהיו לשם דבר בביתר ומחוצה לה, נמסרים מדי יום על ידי מגיד השיעור פה מפיק מרגליות הרב אייזנבך שליט"א, אשר בכל אחד מהם מסובים קרוב לחמישים לומדים הנמנים על סלתה ושמנה של ביתר עילית. כל אלו באו והתכנסו לכאן למעמד של כבוד התורה אשר לווה בפרקי שירה וזמרה ובדברות קודש כנאה וכיאה לכבודה של תורה.

את מסיבת הסיום הנחה ביד רמה העסקן המפורסם הרב חונה דייטש הי"ו הנמנה בעצמו על משתתפי רשת השיעורים. אחר קבלת פנים וברכת 'ברוכים הבאים' למאות המשתתפים, הזמין ר' חונה את מגיד השיעור הרב אייזנבך לשאת את נאומו המרגש בו הביע את יפעתו של המעמד המתקיים ימים ספורים בטרם פרוס ימי חג האורים, בהם הוכרז "כתבו לכם על קרן השור שאין לכם חלק באלוקי ישראל", כאשר כל אחד מבני השיעורים המשתתף יום-ביום בשיעור הרי הוא מעיד על עצמו ועל בני משפחתו כי יש לו חלק ונחלה בתורת ישראל!

ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין הי"ו התומך ומסייע לכל אורך הדרך לרשת השיעורים המעטירה, עמד בדבריו על הזכות הגדולה בה זכתה העיר ביתר עילית, שרשת שיעורים מפוארת כזו מעטרת אותה המקרינה על העיר כולה באור יקרות. בדבריו בירך את הרב אייזנבך ואת מאות המשתתפים והביע את זכותו להיות לאחיסמך לצרכי הקהילה הגדולה הקונה לה מקום של כבוד בין קהילות העיר המעטירות.

אחריו עלה המחנך הדגול הרב משה קלצקין שליט"א לשאת מדברותיו, כאשר הדגיש את גודל השעה, אותה שעה בה יושב האברך והוגה בתורה, שמשפיעה על היום כולו.

במרכזו של האירוע הוזמן נואם הכבוד הרה"ח ר' פנחס ברייער שליט"א מחבר הספר 'שאיפות' ומראשי ארגון 'פלא יועץ' לשאת את נאום הכבוד. במתק שפתותיו הסביר כיצד נוצרת לה אותה שרשרת מרהיבה הבנויה חוליות-חוליות מעשרות אברכים שנטלו לעצמם את הזכות ואת החובה להפוך לחלק מהמשפחה המדהימה הזו – משפחת שיעורי הדף היומי של הרב אייזנבך שליט"א בביתר עילית, ששמעה יצא למרחקים הרבה מעבר לגבולותיה של העיר. הרב ברייער שנודע גם כבעל מנגן בחסד עליון ('השבעתי'…) השמיע מזמירותיו קטעים נבחרים כשהוא סוחף אחריו את הקהל כולו בשירה כובשת לבבות.

הערב לווה כולו בפרקי שירה וזמרה על ידי צמד האמנים המפורסמים, גם הם מבני רשת השיעורים ר' נחמן גולדמן ור' שרוליק קצלקין שהפליאו בביצועים מוזיקאליים שובי לב, כשהקהל כולו מצטרף לשירה המרגשת ולריקודים הסוחפים שנמשכו עד אור הבוקר.

ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין, התכבד להעניק להגר"א איזנבאך תעודת הוקרה מהודרת בשם כמאתיים משתתפי השיעורים. בתעודת ההוקרה נכתב: "ברגשי הערכה עצומה מקרב לב, מביעים אנו הוקרה עמוקה והכרת-טוב עד בלי די בפני הרב המלמדנו חכמה, סולל עבורנו נתיבות בים התלמוד ומאיר את דרכנו בהסברתו הבהירה, במאור פניו המופלא וברוחב בינתו כיד ה׳ הטובה עליו, מורנו הגאון רבי אברהם איזנבאך שליט״א, נשיא ור״מ קהילת הדף היומי.

"אשר עומד על משמרתו במסירות מפעימה, מקדרותא דצפרא עד חשוכא דליליא, ומרביץ תורה במתיקות ובערבות שהיו לשם דבר, במסגרת ארבעת השיעורים היומיים של קהילת הדף היומי המעטירה, העומדת בראשותו ופועלת מכוח רוחו הגדולה וחזונו הכביר. "ייתן ה׳ ויזכה מורנו לרוות נחת מכל יוצאי חלציו, מתוך בריות גופא ונהורא מעליא, וירחיב גבולו בתלמידים כשאיפתו הטהורה, ואך טוב וחסד ירדפוהו כל ימי חייו. ואחת היא הברכה לנוות ביתו וילדיו שיחיו, העומדים לימינו בכל עת למען יוכל להרביץ תורה בהרחבת הדעת. זכות התורה תעמוד לכם עד עולם, אורך ימים בימינכם, בשמאלכם עושר וכבוד".

את העול הכלכלי של ערב ההוקרה והשי המהודר שחולק ללומדי השיעורים, נטלו על עצמם עשרות בעלי עסקים, מביתר עילית ומחוצה לה, אשר פרסו את חסותם ובכך הביעו יקר וגדולה לאברכים מסלתה ושמנה של העיר, הקובעים עתים לתורה.

צילום: אלי סגל

20-DSC_300318-DSC_301022-DSC_300138-DSC_296345-DSC_293143-DSC_294333-DSC_297429-DSC_298343-DSC_294334-DSC_2973

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.