ביתר עילית נערכת לשלג

נוכח מזג האוויר הסוער הצפוי להגיע ביום חמישי לשיאו, עם היתכנות לשלג בהרי ירושלים, הורה ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין, על היערכות מיוחדת
מאת כתבנו בביתר יצחק בצון

בביתר מתכוננים לשלג: נוכח מזג האוויר הסוער הצפוי להגיע ביום חמישי לשיאו, עם שלג בהרי ירושלים, הורה ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין, על היערכות מיוחדת לצד תיגבור מוקד החירום העירוני, בכדי להתמודד עם מזג האוויר הסוער, ועל מנת לתת מענה לבעיות העשויות להתעורר ברחבי העיר ובדרכים המובילות אליה.

עיקר ההיערכות נוגעת לאיוש מתוגבר של הצוותים העירוניים, כולל כלי פינוי במקרה הצורך, וכן תיאומים עם חברת החשמל לטיפול מהיר בבעיות אספקת חשמל, גורמי מע"צ לטיפול בבעיות בכבישים, וכן תיאום ותיגבור גורמי הביטחון וההצלה.

בנוסף, הורה רובינשטיין על תיגבור המוקד העירוני, כך שייתן מענה מיידי לפניות התושבים, בשיתוף הגורמים השונים. מספר הטלפון של המוקד העירוני – 106, וכן בטלפון: 02-5888006. המוקד פעיל 24 שעות ביממה.

לדברי ראש העיר רובינשטיין, "עיקר הדגש מבחינת העירייה הוא לוודא אספקת חשמל סדירה וצירי תחבורה פתוחים, אך גם להיות כתובת לכל תושב שנתקל בבעיה וזקוק לעזרה.

עוד אמר רובינשטיין כי "נושא נוסף הנמצא בראש סדר החשיבות העירוני הינו בטיחות התלמידים והדאגה למוסדות החינוך. במקרה של ירידת שלג משמעותית, תחליט העירייה בהתייעצות עם הגורמים הרלוונטיים על המשך הלימודים במוסדות החינוך בעיר".

בעיריית ביתר מזכירים לתושבים, כי אחת הסכנות הגדולות במזג האוויר הסוער, הינה לנהגים. בפרט כאשר מדובר בשלג המגביר את הסיכוי לאיבוד שליטה. "אני קורא לתושבים לנהוג במשנה זהירות, ומי שאינו חייב לצאת לנסיעה, עדיף שימתין עד לרגיעה במצב מזג האוויר", אומר ראש העיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.