ביתר: פעוט איבד את ההכרה ונפטר

אסון רודף אסון: בביה"ח שערי צדק נקבע מותו של פעוט מביתר עילית שאיבד הבוקר את הכרתו {גל האסונות}

טרגדיה בביתר עילית: פעוט כבן שנתיים, בן לאחת המשפחות בעיר, נפטר הבוקר בבית החולים.

הורי התינוק, שככל הנראה סבל מבעיות בנשימה, הזעיקו את כוחות ההצלה לביתם ואלו גילו את התינוק כשהוא מחוסר הכרה. החובשים פינו את הפעוט לבית החולים שערי צדק בירושלים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו לאחר ניסיונות החייאה ממושכים.

האסון הבוקר מצטרף לשורה של אסונות מחרידים שפקדו את הציבור החרדי בחודש האחרון. רק ביום רביעי האחרון פעוט כבן שנה וחצי, בן למשפחה בקהילה החרדית בקרית אתא, נפטר בעת שישן במיטתו.

ההורים שהבחינו שבנם אינו מתעורר הזעיקו את כוחות ההצלה ואלו מצאו אותו ללא דופק ונשימה.הוא פונה במצב אנוש לבית החולים שם נאלצן הרופאים לקבוע את מותו.

שעות קודם לכן נפטרה באופן פתאומי הגברת חיה דבורה רוזנברג ע"ה, מהקהילה החרדית בזכרון יעקב.

כונני מד"א הוזעקו לביתה בזכרון יעקב לאחר שהתלוננה כי לא חשה בטוב. בבית החולים הלל יפה, אליו פונתה, נלחמו הרופאים על חייה אך מצבה המשיך להידרדר, עד שבשעות הלילה נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

ע"פ אבחנת הרופאים, המנוחה סבלה מדלקת ריאות שהסתבכה תוך כמה שעות.

כאמור, מאז תחילת החורף סופר הציבור החרדי שורה בלתי נתפסת של אסונות וטרגדיות. רק לפני פחות משבועיים נפטר בבית החולים נכדו של ראש עיריית בית שמש שאושפז במצב אנוש לאחר שתולטל במעון בו שהה.

יומים קודם לכן נפטרה בבית החולים הילדה תהילה אוחנה ע"ה לאחר מאבק ממושך על חייה.

בחנוכה האחרון נפשה תהילה עם משפחתה במלון 'רמדה' בירושלים, כשבאחד הימים היא טבעה בבריכה במקום. חובשים שהוזעקו למקום פינו אותה במצב אנוש לבית החולים.

לאורך השבועות האחרונים נאבקו הרופאים על חייה, כשכל העת נרשמו עליות ומורדות במצבה, עד שהמצב הרפואי הכריע אותה.

מוקדם יותר באותו יום דווח כי בת שבע בוימל ע"ה, בתו של יו"ר החברא קדישא ואם לחמישה, הסתלקה בחטף לעולמה לאחר סיבוך רפואי בו לקתה.

מספר ימים לפני כן חשה המנוחה שלא בטוב ובעקבות כך היא פונתה לבית החולים שם אובחנה כמי שלקתה בדלקת ראות. במהלך אישפוזה הידרדר מצבה במהירות ולפנות בוקר, לאחר שעות של מלחמה על חייה, נקבע מותה.

מאז שנודע דבר אשפוזה נערכו בפ"ת ובערים נוספות בארץ תפילות להחלמתה.

המנוחה היתה בת 35 בפטירתה, והותחירה אחריה, כאמור, חמישה יתומים קטנים.

בעקבות האסונות קוראים הרבנים לציבור להתחזק בנושאים שבין אדם למקום ובין אדם לחברו, כשבין היתר פורסמו מכתבים ואורגנו עצרות בענין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.