ויז'ניץ מונסי נגד 'משפחה': "חובה למחות"

מודעת מחאה מטעם גבאי האדמו"ר מויז'ניץ מונסי בעקבות שיחה המתפרסמת עמו בגיליון 'משפחה'. ומה מגיבים בעיתון? לסיפור המלא{שער וסער}

כמעט כצפוי – בית האדמו"ר מויז'ניץ מונסי במתקפה נגד עיתון 'משפחה' בשל ראיון שמוצג בעיתון עם האדמו"ר בעיתון החג של פסח, בכל ערבי החגים מנסים עורכי השבועונים לתור אחר דמות חשובה בכותל המזרח של האדמו"רים, הרבנים והראשי ישיבות, ולהביא ראיון, שיחת חג או למצער דיוקן על הדמות ועל הקהילה בראשה הוא עומד.

אלא שמתברר כי לא תמיד מתקבל הדבר בברכה בחצרותיהם של הרבנים ולעיתים אף יוצאת הכחשה ומחאה כנגד העיתון כפי שקרה השבוע לעיתון 'משפחה'.

עיתון 'משפחה' פרסם כתבה של העיתונאי אריה ארליך שברזומה שלו, נצברו עשרות 'ימי נוכחות' עם גדולי ישראל, והוא ערך פרופיל מקיף על דמותו של האדמו"ר מויז'ניץ מונסי ושיחה במעונו שם מספר האדמו"ר בין היתר על נס הצלתו בשואה.

במודעה תוקפנית שפורסמה מטעם בית האדמו"ר ופורסמה בעיתון 'המבשר' ונתלתה בבית המדרש של החסידות – מתפרסמת הבהרה חריפה מטעם האדמו"ר עליה חתום המשב"ק הרב יעקב ראזענפעלד.

Ap8gGBDRwN2lfMrbBotzglxCokzis4YCP2E4lh5nvGzk
וכך כתב המשב"ק: "הגיעה אלינו ידיעה מצערת אודות מאמר שנכתב על כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א בכתב העת 'משפחה', ועוד הוסיפו לפרסם תואר קודשו בשער".

המשב"ק הוסיף: "ראינו לחובה למחות ולחזור ולהבהיר מה שידוע בשער בת רבים דעת קדשו נגד פרסום תמונותיו אפילו בצורה חלקית, ובמיוחד נגד פרסום דברים ושיחות שנמסרו לאנשים פרטיים ללא אישור מפורש לפרסמם בעיתון ובמיוחד נגד הכתיבה עליו ועל קורות והליכות חייו(חוץ מנס הצלתו)".

את דבריו מסיים: "מכאן תצא קריאה לכלל עורכי כתבי העת שתפקידם לרומם כבוד התורה וחכמיה, שלא לזלזל בכבודם של צדיקי הדור ולהשתמש בהם לצרכים מסחריים. ולמזהיר ולנזהר שלומים תן כמי נהר, החותם בצער ובכאב".

בעיתון 'משפחה' סרבו להגיב על המודעה אולם גורמים שונים טענו בפני כתב 'קוקר' כי הכתבה נעשתה בתיאום עם ראשי החסידות. לדבריהם, הראיון נעשה בתיאום מלא ובאישור מסודר של הגורמים הממונים בבית האדמו"ר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.